Wisła bez punktów w Pucharze Ekstraklasy

Wisła Kraków poniosła drugą porażkę w fazie grupowej Pucharu Ekstraklasy. W Gliwicach piłkarze Białej Gwiazdy pokonani zostali 1:0, mimo, że zagrali w swoim pierwszym składzie.

- Zagraliśmy dzisiaj słaby mecz. W Pucharze Ekstraklasy straciliśmy pięć goli, a nie zdobyliśmy jeszcze żadnego - mówił po meczu trener Wisły Maciej Skorża. - Widocznie te rozgrywki są dla nas trudniejsze, niż mecze w lidze i Pucharze UEFA - dodał.

Wisła wystąpiła w swoim podstawowym składzie. Zabrakło Pawła Brożka, który został powołany do reprezentacji na sobotni mecz ze Słowenią. Biała Gwiazda przeważała w pierwszej połowie spotkania, jednak w drugie gliwiczanie zaatakowali śmielej, co zaowocowało golem na dziesięć minut przed końcem meczu.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Piast Gliwice: Kasprzik – Nowak, Banaś (46’ Szczyrba), Krzycki, Michniewicz – Andraszak, Muszalik, Grolik (46’ Chylaszek), Kaszowski – Podgórski (46’ Wróbel), Folc

Wisła Kraków: Juszczyk – Singlar, Baszczyński, Cleber, Piotr Brożek – Jirsak (74’ Mączyński), Cantoro, Sobolewski (46’ Kowalski), Zieńczuk – Niedzielan (46’ Barreto), Kmiecik (46’ Dawidowski)

Gole: Prędota 80’ (Piast)