MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wirtualny spis telefonów

KaK
Jeszcze w tym półroczu Kraków, Tarnów i Nowy Sącz będą mieć internetowe książki telefoniczne. A za parę miesięcy także spis abonentów na CD ROM-ie - zapowiada Telekomunikacja Polska S.A.

Jeszcze w tym półroczu Kraków, Tarnów i Nowy Sącz będą mieć internetowe książki telefoniczne. A za parę miesięcy także spis abonentów na CD ROM-ie - zapowiada Telekomunikacja Polska S.A.

Cyfrowe spisy abonentów są wygodniejsze, bo nie zajmują miejsca i łatwiej z nich korzystać. Komputerowy program przewróci za nas kartki, łatwiej go też uzupełniać i korygować.

- Zdajemy sobie sprawę, że cyfrowa książka telefoniczna na razie nie będzie powszechnie używana, bo jeszcze nie każdy w Polsce ma dostęp do komputera. Ale z miesiąca na miesiąc to się zmienia. Najwyższy czas wyjść naprzeciw także takim klientom. Oczywiście nie zapominamy też o pozostałych. Dla nich do druku przygotowujemy uaktualnioną książkę w tradycyjnej formie - mówi Witold Rataj, rzecznik prasowy Dyrekcji Okręgu Telekomunikacji Polskiej S.A. w Krakowie.

Pierwszym miastem w Polsce, które ma już książkę telefoniczną w Internecie i na CD ROM-ie jest Warszawa. Telekomunikacja chce, by do końca roku korzystanie z takich książek umożliwić mieszkańcom wszystkich miast mających dawną wojewódzką strefę numeracyjną.

W Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu najpierw pojawią się ich internetowe wersje, które będą dostępne jeszcze w tym półroczu. Przygotowanie spisu abonentów na CD ROM-ie wymaga trochę więcej pracy, dlatego jego rynkowa premiera jest planowana parę miesięcy później.

Wirtualny spis będzie zawierał takie same informacje jak książkowy, tzn. znajdą się tu w porządku alfabetycznym telefony osób prywatnych i instytucji. Na razie nie będzie części żółtej, czyli spisu według branż, który wymaga uzgodnień z firmami co do formy i miejsca, w jakiej chciałyby zaistnieć.

- Obsługiwanie komputerowej książki jest bardzo proste - wyjaśnia Witold Rataj. - Trzeba wpisać pierwszą literę insytucji bądź prywatnego abonenta. Wtedy komputer wyświetli w porządku alfabetycznym zbiór haseł rozpoczynających się od tej litery. Przeglądając go można szybciej niż w sposób tradycyjny znaleźć numer telefonu. Chcemy, by z czasem wyszukiwarka była jeszcze precyzyjniejsza, odpowiadała na polecenie złożone nie z pierwszej litery, ale kilku następujących po sobie liter. Potem będzie można od razu wpisać całe nazwisko lub nazwę i komputer natychmiast znajdzie przypisany im numer.
Wirtualne książki telefonicznie mają jeszcze jeden plus - na bieżąco można je korygować, uzupełniać, uaktualniać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto