Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosna w Szkole Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO w Pałacu Potockich. Zapisy, rejestracja i rekrutacja

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Pałac Potockich
Pałac Potockich Konrad Kozlowski/Polskapress
Opowieści podróżnicze, historie autobiograficzne, flash non-fiction oraz intrygujące fabuły – to i wiele więcej czeka na adeptów pióra podczas najbliższych miesięcy w Szkole Pisania. Wszyscy chętni będą się mogli szkolić się pod okiem najlepszych specjalistów w krakowskim Pałacu Potockich.

FLESZ - Koniec z maseczkami? Minister Niedzielski o obostrzeniach

od 16 lat

Tegoroczny semestr zajęć w Szkole Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO rozpoczniemy spotkaniem z Mirą Marcinów. Podczas warsztatów z autorką "Bezmatka" i laureatką Paszportu „Polityki” dowiemy się, jak z wyznania zrobić dobrą literaturę. Warsztat jest skierowany zarówno do osób piszących prozę autobiograficzną, jak i do przyszłych autorów/autorek monologów postaci fikcyjnych. Kurs "Pisanie czy wyznanie?" odbędzie się na żywo w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20 w Krakowie) w sobotę 19 lutego 2022 r., w godz. 12–18.

Zapisy: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/szkola-pisania-kmlu-pisanie-czy-wyznanie-warsztaty-z-mira-marcinow

W marcu tajniki flash non-fiction, czyli gatunku, który święci triumfy nie tylko na Facebooku, przybliży Michael Downs, autor powieści "The Strange and True Tale of Horace Wells, Surgeon Dentist". Amerykański pisarz, goszczący obecnie w Krakowie w ramach programu Fulbrighta, pokaże uczestnikom i uczestniczkom, jak stworzyć krótką historię opartą na faktach, od której nie można się oderwać. Spotkanie zatytułowane "If You Would Be Pungent, Be Brief: A Workshop in Writing Flash Non-fiction" rozpocznie się w sobotę 19 marca 2022 r. o godz. 12 w Pałacu Potockich. Zajęcia odbędą się w języku angielskim.

Zapisy: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/school-of-writing-kmlu-flash-nonfiction-writers-workshop-with-michael-downs

Z kolejnym prowadzącym spotkamy się w sobotę 9 kwietnia. Prozaik, krytyk i publicysta Łukasz Orbitowski podpowie, jak doszlifować tekst, by stał się atrakcyjny dla odbiorcy. Hasłem przewodnim zajęć jest "Napad na bank" – motyw fabularny, który od lat z powodzeniem inspiruje twórców filmowych. Tym razem spróbujemy zmierzyć się z nim na gruncie literatury. Aby wziąć udział w warsztacie, należy napisać tekst dowolnie interpretujący temat przewodni, o objętości maksymalnie 5 tysięcy znaków. Spośród wszystkich tekstów nadesłanych na adres [email protected] organizatorzy wyłonią 12 najlepszych. Na zgłoszenia czekają do 21 marca.

Wszystkich, którzy są zainteresowani literaturą podróżniczą, jej ograniczeniami i wyzwaniami, zapraszamy na dwudniowe warsztaty z Urszulą Jabłońską i Karoliną Sulej. Reporterki wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami wydarzenia zastanowią się, jak zdefiniować ten niezwykły gatunek – zwłaszcza w dobie pandemii – a także skąd czerpać inspiracje w opowieściach o innych kulturach. Dwudniowe spotkanie "Jak czytać i pisać o podróżach?" w Pałacu Potockich odbędzie się w sobotę i niedzielę 28–29 maja.

Zapisy na warsztaty ruszą 4 kwietnia na stronie https://kbfbilety.krakow.pl/

Warsztaty weekendowe w Szkole Pisania to zaledwie jeden z elementów programu kursów kreatywnej twórczości. Niebawem ruszą kolejne rekrutacje – na cykliczny Kurs Pisania Powieści oraz Kurs Redaktorski 2. Szczegóły zadań kwalifikacyjnych zostaną ogłoszone 17 maja.

Więcej informacji znajdziesz na: http://pisz.miastoliteratury.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wiosna w Szkole Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO w Pałacu Potockich. Zapisy, rejestracja i rekrutacja - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto