Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki Finał Szlachetnej Paczki

Redakcja
Uderzyły serca jak dzwony, zjednoczyły się z tym Narodzonym, który nie miał nic… nic prócz miłości – słowami kolędy Marka Michalaka zakończył się 8. Wielki Finał Szlachetnej Paczki.

Wczorajszego wieczoru przy dzwiękach zespołu Boba Jazz Band, w Piwnicy Pod Baranami Stowarzyszenie Wiosnazakończyło tegoroczną akcję Szlachetna Paczka, której celem była wigilijna pomoc najuboższym rodzinom z całej Polski.

- Nazwa Stowarzyszenia Wiosna zaczerpnięta jest z 3 słów: Wspólnota,**Indywidualność oraz Wio – oznaczające do roboty. Szlachetna Paczka to kwestia indywidualności, gdyż by pomagać ludziom potrzeba odwagi i otwartości. Wiosna łamie wszelkie schematy, ponieważ wychodzimy do ludzi, do których wielu nie chce wyjść. Łączymy się we wspólnotę, a siebie uważamy za pośredników dobra. Gdy ofiarowujemy innym rzeczy materialne musimy pamiętać, że one przemijają, ulegają zniszczeniu. Jednak, gdy pomnożymy ofiarę przez nasze dobro, które w nas tkwi, tworzymy coś niezniszczalnego – wyjaśnił ideę akcji ks. Jacek Stryczek**, Prezes Stowarzyszenia Wiosna.

- Chcemy rozdawać dobro, pragniemy by ludzie stawali się lepsi. My nie rozdajemy prezentów, ale tworzymy osobowości. Cieszymy się dobrocią, która powstaje często wbrew nadziei i oczekiwaniom – dodał ks. Jacek.

Za ogromnym sukcesem Świąteczno – Szlachetnej Paczki przemawiają choćby podane na zakończenie tegorocznej akcji statystyki.

W Paczce udział wzięło 2270 wolontariuszy z całej Polski. Uruchomiono 191 magazynów, w których zbierano dary dla rodzin ubogich. Świąteczną pomoc otrzymało ponad 4,6 tyś rodzin z całej Polski, a łączna wartość darów wyniosła prawie 2,5 mln. zł, dzięki ok. 33tyś darczyńców.

Akcja Szlachetnej Paczki rozpoczynała swą działalność od pomocy ok. 30 rodzinom z krakowskiego Prokocimia. Okazała się być skuteczna i racjonalna, dzięki czemu cały czas się rozwija i dzisiaj na pomoc może liczyć kilka tysięcy osób. Darczyńcami są całe grupy społeczne, które wspólnie przyczyniają się do szerzenia dobra.

- Nie da się opowiedzieć, jaką radość odczuwa człowiek, który może pomóc tym, którzy jej potrzebują. Wspólnie ze znajomymi z pracy uczestniczymy w Akcji już czwarty rok i na pewno nie ostatni. Chciałabym prosić wszystkich, by głosili ideę Stowarzyszenia, aby ludzie mogli zostać uświadomieni, że istnieją organizacje, przez które mogą pomóc innym. Dzięki temu będzie nas coraz więcej – powiedziała Joanna Wojtowicz, która jest jedną z darczyńców Paczki.

Stowarzyszenie Wiosna uhonorowało firmowymi statuatkami osoby, bez których Akcja nie mogłaby się odbyć. Wyróżniona została m.in. Marta Połeć (dyrektor Lukas Bank), Krzysztof Kozłowski (senator), Jerzy Brniak (prezes BP Polska), oraz wielu innych, którzy swoim zaangażowaniem i ofiarowaną pomocą każdego roku pozwalają na istnienie Akcji.

Jak sami wyróżnieni przyznali – Naszym obowiązkiem jest pomagać innym, ponieważ mamy taką możliwość. Największe podziękowania należą się wolontariuszom, za ich pracę, zaangażowanie, za dobre serce.

- My uruchomiliśmy życzliwość. Mimo wielu przeciwności sięgamy do potrzebujących. Nie zapominamy o tych, którzy szczerze pomagają nam w tym zamierzeniu. Pragnę podziękować mediom, za pośrednictwem których, informacje o PACZCE 2008 docierały do najdalszych zakątków na całym świecie – podsumował Wielki Finał ks. Jacek Stryczek.

Chcesz razem z innymi zamieniać szlachetne ideały w czyn? Dołącz do Szlachetnej Paczki i zostań pośrednikiem dobra.


Zobacz też:

Masz samochód?

Przeczytaj
Żywe Miasto

Wygraj pieniądze
Serwis Specjalny

Siatkówka Kobiet
Boże Narodzenie

w Krakowie
od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto