Wieczysta - Sandecja. Były piłkarz Wisły wśród testowanych [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek
Wieczysta - Sandecja
Wieczysta - Sandecja Joanna Urbaniec
Wieczysta Kraków uległa Sandecji Nowy Sącz 1:3 w sparingu, który odbył się w środę 2 lutego na stadionie Prądniczanki Kraków. Pierwszoligowiec wszystkie bramki zdobył w pierwszej połowie. W Sandecji testowany był m.in. napastnik Mateusz Zachara, były zawodnik Wisły Kraków. W Wieczystej sprawdzanych graczy nie było, ale pierwszy występ w ekipie żółto-czarnych zaliczyło pięciu pozyskanych zawodników. ZDJĘCIA >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dla Wieczystej był to w tym roku pierwszy sparing, zadebiutowali w nim: Wilde-Donald Guerrier, Maciej Jankowski, Michał Supel, Bartłomiej Porębski, a po przerwie - gdy trener Franciszek Smuda wprowadził całkowicie nową jedenastkę - Maksymilian Hebel. Początek meczu był intensywny z obu stron, w sensie działań pressingowych, ale już w 8 minucie Sandecja objęła prowadzenie. Sprawcą rzutu karnego był Guerrier, który sfaulował Kobrynia, "jedenastkę" wykorzystał Damir Sovsić.

Krakowianie w pierwszej połowie nie stworzyli groźnej sytuacji, sami mieli głównie problem, gdy goście wychodzili z szybkim atakiem. Ale w Sandecji urodził się też problem, być może poważny. Z boiska musiał zejść jej lider, Sovsić, który doznał urazu łydki.

Po przerwie już nie padał deszcz, a skład zmienił także szkoleniowiec pierwszoligowca, Dariusz Dudek. Pojawiło się trzech testowanych zawodników, m.in. Zachara. 31-letni zawodnik jesienią był bez klubu, wcześniej występował w bośniackim NK Siroki Brijeg. Zagrał też Francuz Jeremy Mawatu (ostatnio występował na Białorusi), który jednak tym testem zakończył przygodę z Sandecją.

Trener nowosądeckiej ekipy cały mecz oglądał z trybun. W pierwszej połowie w towarzystwie brata, Jerzego Dudka. Był też oczywiście w roli widza Sławomir Peszko, który wrócił po kontuzji do treningu, ale na razie w grach jeszcze nie bierze udziału.

W drugiej połowie padł jeden gol, naprawdę ładny. Dawid Linca kopnął z dobrych 25 metrów i piłka wylądowała w "okienku" bramki Sandecji.

Wieczysta Kraków - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:3)

Bramki: 0:1 Sovsić 8 karny, 0:2 Dikow 37, 0:3 Chmiel 43, 1:3 Linca 60.
Wieczysta: Plewka - Burliga, Kołodziej, Porębski, Guerrier - Supel, Gamrot, Majewski, Kumah - Misak, Jankowski; II połowa: Miśkiewicz - Frańczak, Michalski, Jampich, Urbański - Hebel, Bąk, Pietras, Nowicki, Linca - Szewczyk.
Sandecja: Tokarz - Osyra, Boczek, Rudol - Kobryń, Fall, Kasprzak, Sovsić (30 Janicki), Chmiel - Zjawiński, Dikow; II połowa: Tysiak - Kosakiewicz, Rudol, Boczek, Słaby - testowany, Zych, Szczepanek, Mawatu - Janicki, Zachara.