Turniej Szermierczy o Puchar Barbakanu w Krakowie

Grzegorz Pękała
W zakończonych wczoraj zawodach zwyciężyli Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) oraz Julia Vansovica z Łotwy. W turnieju wzięło udział 87 zawodników.

W szpadzie mężczyzn główną nagrodę w wysokości 1500 Euro wywalczył Radosław Zawrotniak, pokonując w finale Marka Jendrysia (GKS Piast Gliwice) 15:8. Trzecie miejsca obsadzili Robert Andrzejuk (AZS AWF Wrocław) i Ernest Jacyk (Ukraina). W szpadzie kobiet zwycięstwo przypadło Julii Vansovicy, która w finale pokonała Katarzynę Lampkowską reprezentującą Polski Klub Szermierczy. Do finału zakwalifikowała się również zawodniczka z klubu organizującego wydarzenie – Renata Knapik zdobywając ostatecznie brązowy medal.