Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Terytorialsi. Decydujący egzamin dla nowych ochotników 11. MBOT na Garnizonowym Ośrodku Szkoleniowym Pustynia Błędowska [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
W czasie całodobowych zajęć kandydaci na żołnierzy do 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, musieli sprostać zadaniom na przygotowanym na Pustyni Błędowskiej, które weryfikowały ich umiejętności zdobyte podczas szkolenia.
W czasie całodobowych zajęć kandydaci na żołnierzy do 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, musieli sprostać zadaniom na przygotowanym na Pustyni Błędowskiej, które weryfikowały ich umiejętności zdobyte podczas szkolenia. 11MBOT
W miniony czwartek (31 marca 2022 r.) został przeprowadzony egzamin końcowy zwany także pętlą taktyczną dla nowo wcielonych ochotników na Garnizonowym Ośrodku Szkoleniowym Pustynia Błędowska. W czasie całodobowych zajęć kandydaci na żołnierzy do 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w podkrakowskiej Rząsce, musieli sprostać zadaniom, które weryfikowały ich umiejętności zdobyte podczas szkolenia. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu i przeszli go z wynikiem pozytywnym, dwa dni później w Chrzanowie złożyli przysięgę wojskową. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Pustynia Błędowska zweryfikowała umiejętności terytorialsów

Egzamin w tym miejscu miał na celu zweryfikować wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi terytorialsa w terenie. Nie brakowało różnych zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej trasie przemarszu.

- Strzelanie, taktyczne poruszanie się w terenie, reagowanie na kontakt ogniowy z przeciwnikiem, udzielanie pierwszej pomocy to tylko część zadań, z którymi musieli zmierzyć się na poligonie kandydaci do 11 MBOT

- informuje por. Adam Trębacz, oficer prasowy 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Wśród zadań było rozkładanie karabinka GROT, pokonywanie terenu na polu walki skokami, czołgając się, dostarczenie skrzynki z amunicją, rzut granatem ręczym, określanie azymutu, wykonanie stanowiska strzeleckiego do postawy leżącej, a także zerwanie kontaktu ogniowego - dodaje.

Zdania te były wykonywane zespołowo w ramach każdej sekcji.

- Kluczową jest praca i współdziałanie w zespole

- przekonuje por. Adam Trębacz. - Żołnierze okazywali sobie nawzajem wsparcie i pomoc, co pomogło każdemu zrealizować postawione przed nim zadania - dodaje.

Wszyscy kandydaci, którzy przystąpili do pętli taktycznej i pomyślnie przeszli przez to pierwsze z wielu wyzwań jakie czekają na nich w Wojskach Obrony Terytorialnej, zostali dopuszczeni do złożenia przysięgi wojskowej.

FLESZ - Rosjanie grabią i gwałcą Ukrainki

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto