Senators i Ducks zagrają o Puchar Stanleya

(PG)

Hokeiści Anaheim Ducks wykorzystali atut własnej hali. Pokonali w Honda Center Detroit Red Wings 4:3 i zakwalifikowali się do wielkiego finału Pucharu Stanleya. Spotkają się w nim z Ottawa Senators. W głównej roli w Anaheim wystąpił bramkarz "Kaczorów" Jean-Sebastien Giguere.

O ile w pierwszych dwóch tercjach nie miał za wiele pracy (13 strzałów), to w ostatniej obronił ich aż 14. Gospodarze przez 40 minut gry mieli wyraźną przewagę. Zdobyli trzy bramki - Rob Niedermayer w 4 min, grając w liczebnym osłabieniu, Corey Perry w 30 i Ryan Getzlaf w 39. Do 44 minuty wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Ale wówczas gola dla Red Wings uzyskał Szwed Henrik Zetterberg. Po 2.39 min Dominka Haszka pokonał Samuel Pahlsson (asysta Roba Niedermayera). Ale goście nadal atakowali z desperacją.
W 51 i 57 min Paweł Dacjuk doprowadził do stanu 4:3. Coach Red Wings - Mike Babcock na 70 sekund przed końcową syreną wycofał do boksu Haszka, ale ani Zetterberg (pięciokrotnie), ani Mikael Samuelsson i Johan Franzen (dwukrotnie) nie potrafili pokonać Giguere'a. W drużynie "Kaczorów" tym razem nie miał szczęścia Teemu Selanne, który pięciokrotnie starał się pokonać Haszka, ale asystował przy trzeciej bramce dla "Kaczorów".
Rywalizacja finałowa o Puchar Stanleya rozpocznie się w poniedziałek w Anaheim. Następny 30 maja również w Anaheim, a potem oba zespoły spotkają się 2 i 4 czerwca w Ottawie. Gra się do czterech zwycięstw.

FINAŁ KONFERENCJI ZACHODNIEJ:
Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 4:3 (1:0, 2:0, 1:3). Bramki: R. Niedermayer 3.51, Perry 29.52, Getzlaf 38.33, Pahlsson 45.54 - Zetterberg 43.15, Datjuk 50.08 i 56.56. W strzałach - 29:29. Anaheim wygrało rywalizację 4:2.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia