Rzut rozpaczy był niecelny

ja
CCC Polkowice - WISŁA Can-Pack Kraków 62:61 (18:24, 17:14, 16:17, 11:6). Punkty: Pałka 14, Marczewska 13, Nowacka 12, Koryzna 9, Jasnowska 6, Kłosińska 4, Żytomirska 4 - Johnson 22, Smith 15, Kress 7, Czepiec 4, Kenig ...

CCC Polkowice - WISŁA Can-Pack Kraków 62:61 (18:24, 17:14, 16:17, 11:6).

Punkty: Pałka 14, Marczewska 13, Nowacka 12, Koryzna 9, Jasnowska 6, Kłosińska 4, Żytomirska 4 - Johnson 22, Smith 15, Kress 7, Czepiec 4, Kenig 4, Trafimowa 4, Gburczyk 3, Skerović 2.

Przy pięciopunktowej przewadze wiślaczek ,trójkę" rzuciła Nowacka i zaczął się dramatyczny finisz tego spotkania. Na 20 sek. przed końcową syreną Wisła prowadziła jednym punktem, ale była w posiadaniu piłki. Niestety Johnson nie poradziła sobie z agresywną obroną rywalek, w zamieszaniu to właśnie u niej sędziowie dopatrzyli się faulu. I osobiste pewnie wykorzystała Marczewska. Sytuację próbowała jeszcze ratować ostatnim rzutem w meczu Gburczyk, ale nie trafiła i krakowianki zostały pokonane przez CCC.

Problemem zespołu był brak Perovanović, która doznała zatrucia i nie pojechała do Polkowic. Tymczasem Smith dobrze grała tylko w pierwszej fazie spotkania, również druga z wysokich, Kress, nie prezentowała się dobrze. Ale w pierwszej kwarcie nie było to jeszcze tak widoczne, Wisła wygrała ją różnicą 6 pkt. Niestety w drugiej kwarcie zaczęło się trwonienie tej przewagi, krakowianki zachowywały się tak jakby były zdziwione agresywnością rywalek. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Wisły 38:35, co zapowiadało gorące chwile w drugiej części meczu.

I tak rzeczywiście było. Polkowice w pewnym momencie prowadziły nawet różnicą 4 pkt, ale wiślaczkom udało się jeszcze zmobilizować i nawet tę kwartę wygrały jednym punktem. Okazało się to za mało w kontekście wydarzeń opisanych na wstępie.

Skąd ta przegrana? Statystyki nie kłamią. Tylko 38 procent skuteczności, aż 21 strat, zaledwie jeden celny rzut za 3 pkt. To nie są osiągnięcia, które świadczyłyby o dobrej dyspozycji zespołu. Jeżeli na dodatek czołowa snajperka Smith oddaje 13 niecelnych rzutów z gry, to ta niespodzianka w Polkowicach aż tak wielką niespodzianką już nie jest.