Ruch – Wisła 1:2: Skuteczność Garguły dała zwycięstwo!

redakcja
redakcja
Łukasz Garguła
Łukasz Garguła archiwum/Łukasz Żołądź
Piłkarze Białej Gwiazdy wracają z Chorzowa z trzema punktami. Obie bramki w meczu z Ruchem zdobył Łukasz garguła.

Pierwsi do siatki trafili w 29. minucie chorzowianie, ale na szczęście dla krakowian sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Igora Lewczuka. Do przerwy było bez bramek, chociaż częściej atakowali gospodarze.

Wisła nie stwarzała sobie zbyt groźnych sytuacji do zdobycia gola, ale kiedy już jej się to udało, od razu objęła prowadzenie. W 73. minucie Rafał Boguski podał piłkę wzdłuż bramki, a akcję celnym strzałem wykończył Łukasz Garguła.

Ten sam zawodnik trafił do siatki już w doliczonym czasie gry, wykorzystując podanie Daniela Sikorskiego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 0:2, honorowego gola dla Ruchu zdobył Andrzej Niedzielan.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:2 (0:0)