Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się Tydzień Edukacji Globalnej

Katarzyna_Majczak
Katarzyna_Majczak
Katarzyna Majczak
Pokazem krótkich dokumentów-reportaży na temat krajów dotkniętych biedą i problemami społecznymi rozpoczął się Tydzień Edukacji Globalnej w Akademii Ignatianum.

Jesienny smog wisi nad Krakowem i zagraża naszemu zdrowiu!


Tydzień Edukacji Globalnej jest coroczną międzynarodową akcją, która ma na celu zwrócenie uwagi Europejczyków na problemy i kulturę krajów rozwijających się oraz na edukację globalną stanowiącą narzędzie, aby to osiągnąć - czytamy na stronie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, głównego organizatora przedsięwzięcia.

Magia reportażu

Ośrodki pomocy dla bezdomnych dzieci w Peru, opieka nad chorymi na AIDS w krajach afrykańskich, kontrowersyjny rytuał obrzezania - to tylko niektóre kwestie, z jakimi zmierzyli się polscy reżyserowie dokumentów, zaprezentowanych podczas pierwszego dnia TEG-u w Krakowie. Bohaterowie wyświetlonych filmów, zarówno wolontariusze, jak i otrzymujący salezjańską pomoc ludzie, przyciągnęli uwagę widzów heroicznymi zmaganiami z prozą życia codziennego, a także bezustanną walką o lepsze jutro (bez dostępu do elektryczności, bieżącej wody, czy technologicznych nowinek).

- Będę się modlić, abyś ty przyjechała do Polski i mnie leczyła, kiedy będę stary – pada z ust jednego z bohaterów reportażu "Żyć, aby kochać". - To ja się będę modlić, abyś ty był chory - beztrosko odpowiada mężczyźnie afrykańska dziewczyna marząca o zostaniu lekarką.

Media – pierwsza władza?

Tematem przewodnim Tygodnia Edukacji Globalnej są „Media dla Globalnego Rozwoju”. Zagadnienia cyklu wykładów organizowanych w Akademii Ignatianum będą zatem koncentrować się wokół wpływu środków masowego przekazu na kształtowanie opinii publicznej, odpowiedzialności dziennikarskiej, czy też szans i zagrożeń nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego.
Jak ciekawie powiedział Artur Dmochowski, dziennikarz, twórca kanału "TVP Historia": - Media są czymś w rodzaju oczu społeczeństwa. Jeśli one nie funkcjonują właściwie to społeczeństwo jest ślepe i zdezorientowane.

Twórcy informacji w ogniu pytań

Tydzień Edukacji Globalnej potrwa do 26 listopada, a jego uczestnikami będą osoby związane z mediami masowymi, m.in.: Bogusław Chrabota, Piotr Legutko, Dariusz Bohatkiewicz, Jan Pospieszalski, Dorota Koczwańska-Kalita, Tomasz Müller, czy Hubert Chudzio. W ramach TEG-u odbędą się także - pokaz fotografii „Mamy Prawo”, ukazującej problemy, znacznie rzadzej występujące w mediach mainstreamowych oraz debata: „Polska jako kraj zatroskany światem”

Napisz tekst, opublikuj zdjęcia i wygraj nawet 500 zł!

Każdy, kto opublikuje artykuł lub fotoreportaż w MMKrakow.pl automatycznie weźmie udział w konkursie dziennikarstwa obywatelskiego. Redakcja MM co miesiąc wybierze autorów najlepszych prac i rozda nagrody pieniężne o łącznej wartości 500 zł.
dodaj artykuł
dodaj wpis do bloga
dodaj fotoreportaż
dodaj wydarzenie
Kliknij w zdjęcie i zobacz fotogalerię z krakowskich wydarzeń
Krzysztof Nęcka wygrał konkurs na film o Podgórzu!Moda na ulicach Krakowa! Zobacz zdjęcia
Krakowski Bieg Kelnerów. Kto wygrał? Sprawdź!
Tak wygląda nowy Dworzec Główny! Zdjęcia
Dodaj artykuł Dodaj zdjęcia
Dodaj imprezę
Bloguj z MM
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto