Remis Hutnika z Jeziorakiem

11.pl
11.pl
W pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi Hutnik Kraków nieszczęśliwie zremisował u siebie z Jeziorakiem Iława 1:1, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania.

Przewagę od samego początku meczu miał krakowski Hutnik, ale w poczynaniach gospodarzy widoczna była rażąca niedokładność. Swoją okazję do strzelenia bramki miał Sebastian Hajduk, ale jego lekki strzał głową minął bramkę Jezioraka. W 18 minucie Hutnik objął prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Pięć minut przed końcem krakowianie przeprowadzili składną akcję prawą stroną, którą przewrotką próbował wykończyć Hajduk - minimalnie chybił. W doliczonym czasie pierwszej połowy znów Hajduk zmarnował szansę. Po minięciu obrońcy i bramkarza miał przed sobą pustą bramkę, ale… postanowił odgrywać do Pawła Pyciaka i z gola wyszły nici.

W drugiej połowie Hutnik ruszył do ataku i od razu przyniosło to efekt. Z lewego narożnika pola karnego kapitalnie wolejem uderzył Paweł Pyciak i Suche Stawy oszalały z radości. W 66. minucie powinno być 2:0, ale idealne podanie w polu karnym od Hajduka zmarnował Krzysztof Świątek. Chwilę później nie popisał się także Szymon Kiwacki, uderzając obok bramki Jezioraka.

**Niewykorzystane sytuacje się mszczą i dobitnie przekonali się o tym gracze Hutnika. W 90 minucie iławianie zdołali wyrównać, a głową Kamila Turbasę pokonał Piotr Dymowski**. Krakowianie są w kiepskiej sytuacji, przed rewanżowym meczem w Iławie, który odbędzie się w sobotnie popołudnie.