Puchar Polski: Wisła odpada z rozgrywek [foto]

Wisła Kraków przegrała z Lechią Gdańsk w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski 1:3. Tym samym mistrz Polski odpadł z tych rozgrywek.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się bezbramkowym remisem.

To był już trzeci mecz z drużyną Lechii w ciągu tygodnia. Po pewnym zwycięstwie w lidze (3:0), nikt nie spodziewał się takiego blamażu mistrza Polski. Wisła przystąpiła do tego spotkania bez swoich defensywnych filarów: Arkadiusza Głowackiego oraz Marcelo, którzy musieli pauzować za żółte kartki. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast Radosław Sobolewski oraz Paweł Brożek.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy już w pierwszej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Niepilnowany Łukasz Surma strzelił z ok. 20 m, czym zaskoczył bramkarza Wisły. Zamiast szturmowych ataków Wisły, dziewięć minut później było już 0:2. Były zawodnik "Białej Gwiazdy" Tomasz Dawidowski mocno uderzył na bramkę. Sytuację próbował ratować Piotr Brożek, który niestety skierował piłkę do własnej siatki.

Wisła próbowała odrobić straty, jednak bezskutecznie. W 22. minucie, po faulu na Boguskim, sędzia wskazał na "jedenastkę". Szansy nie zmarnował Patryk Małecki. Podopieczni Henryka Kasperczaka tym samym zdobyli kontaktową bramkę, która dawała nadzieję na odmianę losu spotkania. Jednak szesnaście minut później skrzydła wiślakom podciął Lukjanovs. Zawodnik Lechii wykorzystał błędy w defensywie mistrzów Polski i pokonał golkipera Wisły Kraków.

W drugiej odsłonie meczu świetne okazje strzeleckie marnowali m.in. Rafał Boguski oraz Patryk Małecki. Wiśle nie pomógł nawet wprowadzony w drugiej połowie król strzelców z ubiegłego sezonu Paweł Brożek. Mało tego, gdyby nie szczęście wiślaków w końcówce meczu, lechiści jeszcze bardziej ośmieszyliby mistrzów Polski.

Wisła przegrała z Lechią 1:3 i tym samym odpadła z dalszych rozgrywek w ramach Pucharu Polski.

Ciekawostka: Kibice "Białej Gwiazdy" po raz kolejny wyrazili swoją sympatię dla byłego już trenera Wisły Kraków - Macieja Skorży, skandując jego nazwisko w trakcie spotkania.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:3 (1:3)
0:1 Łukasz Surma 1 min
0:2 Piotr Brożek 10 min
1:2 Patryk Małecki (k.) 22 min
1:3 Ivans Lukjanovs 38 min

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Pablo Alvarez, Łukasz Burliga, Junior Diaz, Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński, Issa Ba, Tomas Jirsak (46. Krzysztof Mączyński), Andraz Kirm (46. Paweł Brożek) - Patryk Małecki, Rafał Boguski (62. Georgi Christow)

Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Krzysztof Bąk, Sergejs Kozans, Hubert Wołąkiewicz, Arkadiusz Mysona - Olegs Laizans, Łukasz Surma, Paweł Nowak (81. Marcin Kaczmarek) - Ivans Lukjanovs, Piotr Wiśniewski (88. Paweł Buzała), Tomasz Dawidowski (66. Marcin Pietrowski)

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Lotto | Baseny | Hot spoty | Mapa