Puchar Intertoto: Białorusini lepsi

Cracovii nie udało się pokonać Shakhtyoru Soligorsk w pierwszym meczu Pucharu Intertoto. Pasy przegrały 1:2.

Chociaż to Cracovia strzeliła pierwszego gola (Paweł Nowak w 26. minucie z ośmiu metrów po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym), jednak goście z Białorusi okazali się lepsi i zdobyli dwie bramki. Już po czterech minutach Soligorsk wyrównał na 1:1, natomiast w siedemdziesiątej minucie wynik został ustalony na 1:2.

Mecz sędziował Joseph Attard z Malty. Spotkanie obejrzało około 5000 kibiców.

Puchar Intertoto:

• I runda: dwumecz Cracovia - Shakhtyor. Za tydzień rewanż. Cracovia musi go wygrać wyższym wynikiem, niż 2:1, aby awansować do drugiej rundy.

• II runda: zwycięzca dwumeczu Cracovia - Shakhtyor zmierzy się z austriacką drużyną Sturm Graz. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 5-6 lipca, rewanż tydzień później.

• III runda: Jeśli Cracovia przejdzie drugą rundę, spotka się z jednym z trzech następujących zespołów: FK Teplice (Czechy), Żetysu Tałdykorgan (Kazachstan) lub Honvéd Budapeszt (Węgry). Zwycięzca tego dwumeczu przejdzie do Pucharu UEFA.