Przegrana "Smoków" z Lechią Gdańsk [zdjęcia]

Wczoraj rozegrano inauguracyjny mecz 12. kolejki I ligi rugby. W Krakowie Juvenia podejmowała Lechię Gdańsk.

Mimo bardzo dobrej gry, "Smoki" przegrały spotkanie wynikiem 3:6. Pierwsze punkty zdobyto dopiero w drugiej części spotkania. Lechia Gdańsk objęła prowadzenie, wykorzystując rzut karny (Zurab Zvidadze 3 pkt.), kilka minut później Juvenia doprowadziła do wyrównania (Jaroslav Tomcik 3 pkt). Reszta meczu to walka o cenne metry na boisku, lepsza okazała się Juvenia, która dominowała na połowie rywala z Gdańska.

Obydwie drużyny posiadały bardzo dobrą defensywę, która skutecznie nie pozwalała na zdobywanie punktów. W drugiej połowie doszło do bójki pomiędzy zawodnikami, którzy wyjaśnili sobie na pięści wszystkie niezgodności. Sędzia po tym incydencie nie zawahał się użyć kartek.

Wynik spotkania ustalił Zvidadze, który kolejny raz wykorzystał rzut karny. Reszta meczu to próby zdobycia punktów przez zawodników Juvenii, niestety bardzo dobra gra obrony Lechii skutecznie utrudniła to zadanie. Kolejny mecz w Krakowie dopiero 25 kwietnia.

Sportowy weekend w Krakowie: zobacz pozostałe informacje

Salwator Juvenia Kraków: czytaj więcej

Juvenia: Kiraga (Nawrot), Odoliński, Gajda (Nowak), Falk, Świadek, Ingarden (Głowacki), Madry, Leroch, Jarosz, Tomcik - 3 pkt, Zagórowski (Bielawski), Wojciechowski, Piwnicki (Smoleń), Zawojski, Marcin Sokołowski

Lechia: Kaszuba (Halasiewicz), Witoszyński, Zieliński, Korkotadze, Sienkiewicz (Wojtkuński), Jasiński, Kuźmiński (Kwiatkowski), Wojcieszak, Piszczek(Lenartowicz), Zvidadze - 6 pkt., Michalak, Rokicki(Śliwiński), Chubinidze, Pisarek, Jurkowski.

Żółte kartki: Jarosz, Piwnicki (Juvenia), Piszczek, Sienkiewicz, Chubinidze(Lechia).
Czerwona kartka (w konsekwencji 2 żółtych): Marek Odoliński (Juvenia)

Sędziowali: Wiesław Piotrowicz, Dariusz Reks, Hubert Bedyński

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?