Polska przegrała, znikome szanse na awans

Polska reprezentacja przegrała z Irlandią Płn. 2:3 w ramach meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2010 w RPA. Szanse na awans wydają się być znikome.

Od początku spotkania Polacy fatalnie prezentowali się na boisku, co poskutkowało stratą gola już w 10. minucie. Irlandczycy wykorzystali zawahanie Boruca oraz Wawrzyniaka i za sprawą Feeney'a wyszli na prowadzenie.

Strata gola nie podziałała na naszą reprezentację motywująco. Nadal mogliśmy oglądać futbol chaotyczny i bez zaangażowania. Jedyna składna akcja, jaką przeprowadziły Orły Beenhakkera, zakończyła się strzałem w światło bramki i zdobyciem wyrównującego gola. W 27. minucie, po idealnym podaniu Rogera do Ireneusza Jelenia, zawodnik znajdujący się sam na sam z Taylorem nie zmarnował okazji.

W drugiej części spotkania, dwie minuty wystarczyły gospodarzom, by wykorzystać kolejny błąd polskiej defensywy. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Evans pokonał Boruca i było już 2:1. W  62. minucie spotkania padła kolejna bramka. Gdy w środku pola toczyła się akcja, próbujący powstrzymać atak rywali Michał Żewłakow niepotrzebnie wycofał piłkę do Artura Boruca. Ta zaskoczyła naszego bramkarza i akurat przed jego nogą podskoczyła na nierównej murawie i wpadła do bramki.

Polacy w samej końcówce spotkania zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale gol Marka Saganowskiego niczego już nie zmienił. To pierwsza wygrana Irlandii Północnej nad Polską od 18 lat. Po tej porażce Polacy bardzo oddalili się od mundialu.

W środę podopieczni Leo Beenhakkera zmierzą się z reprezentacją San Marino.

Sportowy weekend w Krakowie: zobacz pozostałe informacje