"Pasy" bez stylu, determinacji i bramek. Cracovia - Widzew Łódź 0:0 [zdjęcia]

W arcyważnym meczu Cracovia tylko zremisowała z Widzewem Łódź ...
W arcyważnym meczu Cracovia tylko zremisowała z Widzewem Łódź ... Łukasz Żołądź
W arcyważnym meczu Cracovia tylko zremisowała z Widzewem Łódź 0:0. W rezultacie szanse "Pasów" na utrzymanie się w T-Mobile Ekstraklasie maleją.

Prof. Wojciech Nowak nowym rektorem UJ [kliknij]

Od początku na boisku panowało dużo chaosu. Gra krakowian opierała się na nieporadnych próbach rozegrania akcji przez Ntibazonkizę, Vinsnakovsa i Van der Biezena, które najczęściej kończyły się daleko przed szesnastką łodzian. Tuż przed przerwą dobrą okazję miał Burundyjczyk, ale, będąc już w polu karnym Widzewa, huknął ponad bramką.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Choć Widzew "mógł", a Cracovia musiała ten mecz wygrać, u gospodarzy nie dało się zauważyć‌ wielkiej determinacji. W 63. minucie łodzianie mogli skarcić przeciwnika. Radosław Matusiak stanął oko w oko z Kaczmarkiem, ale bramkarz "Pasów" wyszedł z całej sytuacji obronną ręką. W odpowiedzi z dystansu kropnął wprowadzony na plac gry Budziński, jednak Mielcarz był na posterunku. W ostatnich dwudziestu minutach drużyna z ul. Kałuży rzuciła się do ataku. Najpierw z kilku metrów chybił Barłomiej Grzelak. Chwilę później Hesdey Suart rozegrał piłkę z Marcinem Budzińskim i zagrał mocno wzdłuż bramki, ale łodzian uratował Mielcarz. Więcej okazji na gole nie było, w efekcie czego mecz zakończył się bezbramkowym remisem.