Moskal ograł nauczyciela. 'Pokazali, że są drużyną'

Łukasz Madej, Wrocław
Kazimierz Moskal
Kazimierz Moskal Andrzej Banaś
Wisła Kraków wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:0 i zostaje w grze o mistrzostwo Polski. Nic dziwnego, że bardzo zadowolony po spotkaniu był Kazimierz Moskal.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1 (RELACJA, ZDJĘCIA)

- Chciałbym pogratulować moim zawodnikom. Pokazali, że są drużyną - uśmiechał się trener mistrzów Polski. - Zagrali dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej, po strzelonym golu, można było się spodziewać, że gra będzie tak wyglądała. Myślę, że ogólnie zagraliśmy dobre spotkanie. Niezmiernie cieszą mnie trzy punkty - dodawał.

Piątkowe starcie było pojedynkiem ucznia (Moskal) z mistrzem (Orest Lenczyk).- Przegraliśmy mecz, w którym mogę przede wszystkim podziękować publiczności za wspaniały doping. W pierwszej połowie Wisła uzyskała przewagę w tym sensie, że posiadała częściej piłkę i stwarzała sytuacje - przyznał opiekun wrocławian.

Lenczyk był pod wrażeniem gry bramkarz Wisły, Sergieja Pareiko. - Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, iż ten mecz zakończy się naszą przegraną po rzucie karnym. Tym bardziej, że obserwując drugą połowę, stworzyliśmy więcej sytuacji, po których nie mogliśmy mieć pretensji, że zawodnicy nie strzelili bramki. Mimo wszystko Pareiko albo był tam gdzie trzeba, albo jego umiejętności decydowały o tym, że bramka nie padła - dodał opiekun wicemistrzów Polski.