Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwiecień w Krakowie pod znakiem literatury

(ab)
Kraków w kwietniu będzie miastem pod znakiem literatury. Atrakcje zapewnią takie centra jak :Podgórska Biblioteka Publiczna w Krakowie, Teatr BARAKAH,Wydawnictwo Galerii Książki,Nowohucka Biblioteka Publiczna, Dom Kultury "Podgórze", Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

W kwietniu LiteraTURA będzie rządzić w Krakowie. Pierwsze wiosenne dni i starannie przygotowane wydarzenia będą idealną okazją do odkrywania literackich adresów oraz kontaktu z książką w przeróżnych formach.

Czwarty miesiąc w roku wybudzi czytelników z codziennej rutyny i pozwoli na chwilę aktywnej refleksji. Swoje podwoje otworzą między innymi: Teatr Barakah,Goethe-Institut Krakau, a także krakowskie biblioteki i centra kultury. Na miłośników literatury czekają spotkania z autorami, wspólne czytanie,bezpłatna wymiana książek oraz kiermasze i warsztaty dla dzieci. Wstęp nawszystkie wydarzenia będzie wolny.

Wybrane wydarzenia:

- Podgórska Biblioteka Publiczna w Krakowie

Czytelnia główna zaprezentuje Zemstę Aleksandra Fredry (11 kwietnia o godz.10:00) oraz Makbeta Williama Szekspira (25 kwietnia o godz. 10:00) w ramach programu Teatr w bibliotece. Natomiast w dniach 20-24 marca pracownicy Filii nr 5, 13 i 17 przeprowadzą zbiórkę książek pod hasłem Róża za książkę.

- Teatr BARAKAH

Aktorzy, wraz z amatorami zaprezentują fragmenty zbioru opowiadań Pożądanie.Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych będące jzbiorem dwunastu tekstów współczesnych polskich pisarzy m.in. MichałaCetnarowskiego i Anny Kańtoch (9 kwietnia, godz. 20:00).

- Wydawnictwo Galerii Książki

Spotkanie z autorką bestsellerów Trudi Canavan w krakowskim Empiku w GaleriiBonarka, które odbędzie się w piątek 10 kwietnia godz. 18:00.

- Nowohucka Biblioteka Publiczna

Wszystkie placówki będą dostępne dla czytelników 23 kwietnia od godz. 11:00 aż do godz. 21:00. Tego dnia każdy wypożyczający otrzyma różę w ramach obchodów Małopolskich Dni Książki. Filie zapraszają dodatkowo spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, głośne czytania dla dzieci oraz warsztaty plastyczne.

- Dom Kultury "Podgórze"

Zaprasza na cykl wykładów LiteraTURA Piękna o znanych poetach: Janie Lechoniu (9 kwietnia, godz. 18:00) oraz Kazimierzu Wierzyńskim (17 kwietnia, godz. 18:00). Spotkanie autorskie Agnieszki Wiktorowskiej-Chmielewskiej podczas, którego autorka zaprezentuje swój debiutancki tomik poezji I TU, I TU nagrodzonego w konkursie na Książkowy Debiut Poetycki 2014 organizowany przez Urząd Miasta Krakowa (20 kwietnia, godz. 19:15). Dodatkowo dom kultury zaprasza na koncert Baran-Mrożek Scenopis od wieczności, który poprowadzi
Marta Półtorak (13 kwietnia, godz. 18:00).

- Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zapraszają na obchody 14. Małopolskich Dni Książki Książka i Róża, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia. W ramach obchodów odbędą się między innymi: kiermasz książki wycofanej ze zbiorów, warsztaty dla przedszkolaków Smocze opowieści, gra terenowa dla dzieci z klas III-VI oraz spotkanie z królową polskiego kryminału Katarzyną Bondą.

- Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Wielka, bezpłatna wymiana książek - Drugie Życie Książki. Gratka dla miłośników literatury. Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Wszystkie w dobrym stanie. Ważne: osoby, które przyniosą tomy
wydane przed 1995 rokiem będą mogły wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Natomiast osoby, które przyniosą nowe książki, czyli taki wydane po 1995 roku mogą wybierać zarówno spośród nowych jak i starych tomów. Wymiana książek rozpocznie się 24 kwietnia o godz. 18:00.

LiteraTURA to inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego i element strategii Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wśród jej priorytetów znajdują się m. in. integrowanie różnorodnego życia literackiego, tworzenie połączeń:literatura, nowe media i przemysły kreatywne, kreowanie postaw czytelniczych, tworzenie warunków do uobecniania się literatury w przestrzeni publicznej, a także edukacja literacka.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto