Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kupisz już bilet przez komórkę

Redakcja
Od poniedziałku, 6 grudnia, pasażerowie mogą kupować bilety na autobusy i tramwaje przez komórkę. Dzień później, 7 grudnia, wchodzą w życie zmiany w taryfie biletowej.

Zobacz, ile będą kosztowały takie bilety


Dzięki usłudze moBilet wystarczy posiadać telefon komórkowy, by nie martwić się brakiem drobnych, kolejkami do kiosku, czy automatu Krakowskiej Karty Miejskiej.

Aby zakupić bilet przez komórkę należy zainstalować na telefon specjalną aplikację. Dzięki uruchomionej usłudze krakowianie będą mieli możliwość wygodnego
nabycia biletu przez komórkę w każdym miejscu i o każdej porze, przez 24 h na dobę. Z usługi korzystać będą mogli klienci wszystkich operatorów sieci komórkowych.

Zakup biletu za pomocą telefonu komórkowego jest prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie MoBilet i pobrać na aparat specjalna aplikację. Później należy zasilić elektroniczne konto dowolną sumą pieniędzy. Od tego momentu możemy kasować bilety przy pomocy telefonu. Jak to zrobić? Po wejściu do pojazdu trzeba wybrać w aplikacji moBilet rodzaj biletu i linię jaka nas interesuje i gotowe!

Przez komórkę kupimy wszystkie rodzaje biletów miejskich i aglomeracyjnych tj.: jednoprzejazdowych (dla 1 osoby i grupowych) oraz wieloprzejazdowych (15 min, 60 min., 90 min., 24h, 48h, 72h, tygodniowych, weekendowych rodzinnych). Sprzedażą nie będą objęte tylko bilety okresowe.

Z kolei w lutym mieszkańcy Krakowa dostaną będą mieli możliwość skorzystania z drugiego systemu, przygotowanego przez firmę z mPay (www.mpay.pl), który już od jakiegoś czasu działa w krakowskich parkomatach.

Zmiany w taryfie biletowej

Jutro, 7 grudnia, czekają nas też zmiany w taryfie biletowej. Do obiegu trafią nowe rodzaje biletów na komunikację miejską. Najbardziej zadowoleni będą emeryci i renciści, którzy do dyspozycji dostaną aż dwa bilety roczne.

Pierwszy z nich będzie kosztował 94 zł i otrzyma go każdy kto posiada legitymację emeryta i rencisty, bądź prawomocną decyzję o przyznaniu świadczeń emerytalno rentowych.

Drugi bilet będzie kosztował tylko 40 zł, jednak nie będzie obowiązywał w godzinach szczytu (między 6.30 a 9.00 i między 14.00 a 18.30). Zakupić go będą mogli renciści i małżonkowie rencistów na których ci pierwsi otrzymują dodatki rodzinne.

W taryfie biletowej nadal obowiązuje też przepis dotyczący darmowych przejazdów dla osób po 70 roku życia. Na zmianach skorzystają też osoby wybierające się do teatru, opery czy filharmonii. Od wtorku będą oni bowiem uprawnieni do darmowych przejazdów komunikacją miejską na dwie godziny przed wydarzeniem kulturalnym i na pięć godzin po nim. Jedynym warunkiem będzie posiadanie ważnego biletu wstępu na spektakl.

Dodatkowym ułatwieniem jest również rozszerzenie wachlarzu biletów dostępnych w autobusach komunikacji nocnej. Do tej pory można było korzystać tylko z biletów jednoprzejazdowych. Teraz kasować będzie można także bilety czasowe, na przykład godzinne i kwadransowe.



Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Rozkład MPK | Wyniki Lotto |
Baseny i kąpieliska | Hot spoty | Plan miasta
| Kina w Krakowie | Pogoda w Krakowie
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto