Krakowskie Tygrysy przegrały z wrocławskimi Diabłami

Spoza miasta
Wczoraj na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Devils Wrocław ...
Wczoraj na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Devils Wrocław ... Grzegorz Kwolek
Wczoraj na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Devils Wrocław pokonali Tigers Kraków 44:0.

Tradycja nigdy nie zginie. Krakowskie kwiaciarki - symbol Rynku Głównego

Wrocławianie łatwo wygrali w sobotę ostatni mecz rundy zasadniczej.

Przed meczem było wiadomo, że Devils mają pewne miejsce wicelidera tabeli Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I. Wrocławianie podeszli jednak do spotkania poważnie i roznieśli krakowskie Tygrysy.

Pierwsza kwarta zapowiadała wyrównany pojedynek, ale w kolejnych punktowali gospodarze. Do tego świetnie rozbijali akcje rzutowe rywali i skutecznie zatrzymywali ich rajdy po punkty. Widzom, którzy przyszli na Stadion Olimpijski, mecz w wykonaniu ich drużyny mógł się podobać.

W drugiej kwarcie Devils zdobyli aż 29 punktów, co spowodowało, że goście stracili ochotę do gry i nie byli w stanie zaskoczyć wrocławian.

- Chcieliśmy, żeby to był szybki mecz, w którym sprawdzimy kilka nowych rozwiązań i pozwolimy pograć rezerwowym. Wynik nie był najważniejszy, ale cieszę się z wygranej przed play-offami - mówił Dimos Spiropoulos, koordynator ofensywy Diabłów.

Najlepiej w ofensywie gospodarzy zaprezentowali się Łukasz Kamiński i Tomasz Tarczyński, a w obronie brylował Mott Gaymon. Wśród gości najlepiej zagrał wszechstronny Dawid Rechul.

Za dwa tygodnie Devils Wrocław zmierzą się w półfinale PLFA I z Warsaw Eagles.

Źródło: Diabły dały w kość Tygrysom znad Wisły. Devils Wrocław - Tigers Kraków 44:0 [foto]