MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Krakowskie szkoły w finale Sci-Tech Challenge

Redakcja
Sci-Tech Challenge, warsztaty z wolontariuszami
Sci-Tech Challenge, warsztaty z wolontariuszami
Już w najbliższy piątek (8 marca) trzy krakowskie szkoły startują w finale drugiej
edycji programu Sci-Tech Challenge, organizowanego przez ExxonMobil i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program ma zachęcić do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Sukces uczniów z Krakowa będzie oznaczać ich udział w europejskim finale w Mediolanie.

Uczniowie II, VI i VIII Liceum Ogólnokształcącego znaleźli się w gronie 10 drużyn wyłonionych w teście internetowym oraz podczas warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy z firmy ExxonMobil, światowego giganta branży petrochemicznej i producenta olejów silnikowych Mobil 1. Podczas finału w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, pięcioosobowe zespoły będą szukać odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, w tym sektora energetycznego. Czego mogą się spodziewać? Podczas ubiegłorocznego finału Sci-Tech Challenge, uczniowie przedstawiali koncepcję firmy produkującej opakowania do napojów gazowanych. Dodatkową trudnością było to, że proces produkcji i utylizacji odpadów w firmie miał był w pełni ekologiczny i energooszczędny.

Drużyna, która zaprezentuje najciekawszy pomysł, będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału programu w Mediolanie – mówi Ewa Jeżewska z ExxonMobil Poland, która była w gronie kilkunastu wolontariuszy prowadzących zajęcia w szkołach. Chcemy przekonać przyszłych studentów, że nauka na kierunkach technicznych, matematycznych
i przyrodniczych daje nie tylko dobre perspektywy rozwoju kariery, ale jest po prostu ciekawa
– dodaje.

ExxonMobil oraz Junior Achievement Young Enterprise (JA-YE) prowadzą Program Sci-Tech Challenge także w 8 innych krajach – Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Dotychczas brało w nim udział już 5400 uczniów.
W Polsce program dociera rocznie do około 800 uczniów, którzy wypełnili quiz internetowy poświęcony zagadnieniom związanym z wykorzystaniem istniejących zasobów paliw
i racjonalnemu gospodarowaniu energią. Krajowym Koordynatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Patronami medialnymi projektu są miesięcznik Perspektywy i portale Students.pl, dlaMaturzysty.pl oraz dlaStudenta.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto