Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kraków wprowadził zmiany w programie "Ciepłe mieszkanie". Teraz o środki mogą starać się też małe wspólnoty mieszkaniowe

Ewa Wacławowicz
Ewa Wacławowicz
Michal Gaciarz / Polska Press
Kraków będzie miał możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe dla wspólnot mieszkaniowych obejmujących od 3 do 7 lokali mieszkalnych. Wszystko dzięki zmianom jakie wprowadził w programie "Ciepłe mieszkanie".

W celu rozeznania, małe wspólnoty mieszkaniowe są proszone o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w programie przez infolinię Wydziału ds. Jakości Powietrza UMK, tel. 12 616 8848, czynną w dni robocze w godz. 7.40–15.30. Zgłoszeń można dokonywać do 29 grudnia.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 60 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 150 tys. zł i obejmuje:

  • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi drzwi/bram garażowych oddzielających przestrzeń ogrzewaną od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego (zawiera również demontaż)
  • zakup i montaż oraz odbiór i uruchomienie mikroinstalacji fotowoltaicznej, przy czym instalacja fotowoltaiczna dofinansowana w ramach programu może służyć wyłącznie na potrzeby części wspólnych budynku mieszkalnego
  • dokumentację dotyczącą powyższego zakresu

Ewentualnie prowadzona działalność gospodarcza w budynku nie może przekraczać 30 proc. powierzchni całkowitej budynku i będzie wpływała na wysokość dofinansowania (proporcjonalne pomniejszanie).

Najpóźniej do końca stycznia 2024 r. Kraków ma możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie do WFOŚiGW. Następnie, po pozytywnej weryfikacji, może zostać zawarta umowa pomiędzy Krakowem i WFOŚiGW. Dopiero po podpisaniu umowy Kraków będzie mógł ogłosić nabór wniosków dla wspólnot mieszkaniowych. Realizacja przedsięwzięcia może nastąpić po zawarciu przez wspólnotę umowy z miastem na podstawie złożonych podczas naboru dokumentów. Realizacja przedsięwzięcia musi zakończyć się w 2025 r.

Sztuczna inteligencja przewidzi pogodę

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto