Kontuzja Frankowskiego

Bartosz KARCZ, Francja
OLYMPIQUE Lyon - WISŁA Kraków 2:0 (1:0). Bramki: Juninho 15, Luyindula 74. LYON: Coupet - Chanelet, Muller, Cacapa, Brechet - Juninho, Violeau, Carriere, Dhorasoo - Govou, Anderson.

OLYMPIQUE Lyon - WISŁA Kraków 2:0 (1:0). Bramki: Juninho 15, Luyindula 74.

LYON: Coupet - Chanelet, Muller, Cacapa, Brechet - Juninho, Violeau, Carriere, Dhorasoo - Govou, Anderson. W drugiej połowie grali: Vercoutre - Deflandre, Muller, Laville, Montoya - Bergougnoux, Gomez, Diara, Hauw - Vairelles, Luyindula.

WISŁA: Piekutowski - Baszczyński, Głowacki, Stolarczyk, Kaliciak (70. Jop) - Pater, Paszulewicz (65. Strąk), Moskal, Kosowski -Żurawski, Frankowski (57. Cantoro).

Mecz pomiędzy mistrzem Francji, a wicemistrzem Polski rozgrywany był na stadionie trzecioligowego Besancon. Na trybunach zjawiło się sporo kibiców, co nie może dziwić skoro zawitał do Besancon mistrz kraju. Zjawili się tutaj również kibice z Krakowa. Marcin Pietrzyk, Kuba Włodarz i Paweł Szczepaniec spędzają wakacje w Hiszpanii, niedaleko Barcelony. Postanowili zatem zrobić sobie szybką wycieczkę na mecz Wisły.

Pierwsza groźną akcję przeprowadzili wiślacy. Lewą stroną uciekł Żurawski, podał w pole karne, a tutaj Frankowski sprytnie przepuścił piłkę do Moskala, a ten strzelił z 16 m bardzo mocno, ale niecelnie.

W 9 min. kolejną dobrze zapowiadającą się akcję Wisły przerwał jeden z obrońców wybijając piłkę na róg. Po kornerze główkował Frankowski, ale niecelnie. W odpowiedzi Juninho mocno dośrodkował w pole karne, na szczęście Głowacki zdołał przerwać akcję.

Po chwili znów groźnie zaatakowała Biała Gwiazda. Żurawski zdołał się obrócić w polu karnym i nawet oddać strzał, ale po nodze Chaneleta piłka wyszła na róg.

W 13 min. Anderson zagrał mocno w pole karne, a tutaj strzelił z tzw. pierwszej piłki Carriere, tuż nad poprzeczką. Minutę później nie było już jednak odwołania. Z 17 m bardzo precyzyjnie strzelił Juninho i piłka wylądowała w okienku bramki Piekutowskiego. Błędem wiślaków przy tej akcji było pozostawienie Brazylijczyka zupełnie bez opieki. W 23 min tylko znakomitej paradzie Coupeta zawdzięczał Lyon zero po stronie strat. Po dośrodkowaniu Kosowskiego główkował Pater, ale bramkarz wybił piłkę z ,okienka" na róg.

W 35 min Govou ograł już Piekutowskiego, ale z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki. I wreszcie tuż przed końcem pierwszej połowy Anderson ograł Głowackiego i ruszył na bramkę, ale w sytuacji ,sam na sam" z Piekutowskim strzelił obok słupka.

W drugiej połowie Lyon wyszedł na boisko w praktycznie nowym składzie. Na boisku pozostał tylko Muller. W 47 min. groźnie, chociaż niecelnie, strzelił Luyindula. W 57 min. boisko musiał opuścić Tomasz Frankowski, któremu niestety odnowił się uraz pachwiny. Trudno w tej chwili powiedzieć jak długo potrwa przerwa w grze tego napastnika. W końcówce wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie. Niestety w 74 min fatalny błąd popełnił Piekutowski, który mając już praktycznie piłkę w rękach po lekkim strzale Luyinduli...przepuścił ją jakimś cudem między nogami.

Jeszcze w 90 min krakowianie mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale po podaniu głową od Żurawskiego, w słupek trawił Cantoro. Po chwili ten sam zawodnik strzelał głową, ale Vercoutre obronił.

W sumie Wisła rozegrała niezłe spotkanie, chociaż może w drugiej połowie za mało było ataków, pewności w grze. Na tle renomowanego rywala krakowianie prezentowali się jednak przyzwoicie, szczególnie przed przerwą. Trzeba jeszcze tylko wyeliminować kilka mankamentów i powinno być coraz lepiej. Może już w sobotę, gdy krakowianie zagrają przeciwko RC Lens.