Klęska Cracovii z Sanokiem [ZDJĘCIA]

ANDRZEJ STANOWSKI
Cracovia doznała klęski w spotkaniu z Ciarko Sanok, przegrywając 1:9

Comarch Cracovia – Ciarko PBS Sanok 1:9 (0:3, 0:4, 1:2)
0:1 Danton (Hogg) 1, 0:2 Vozdecky (Zatko) 15, 0:3 Endal (Zatko) 20, 0:4 Richter (Pietrus) 31, 0:5 Sawicki (Kostecki) 32, 0:6 Sinagl (Pietrus, Vozdecky) 35, 0:7 Cichy (Hogg) 38, 0:8 Kostecki (Zapała) 48, 1:8 Kalus (Słaboń, Wajda) 51, 1:9 Endal 54.
Sędziowa:ł Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 4 – 16 min. Widzów 1500.

Cracovia: Radziszewski – Kołasau, Noworyta, S. Kowalówka, Słaboń, Jaros – Liotti, Wajda, Kozłowski, Rusnak, Kalus – Spady, Kruczek, Stoklasa, Pasiut, Kokavec – Maciejewski, A. Kowalówka, Kisielewski, Fraszko, Drzewiecki.

Sporo kibiców zjawiło się w hali przy ul. Siedleckiego, by zobaczyć pięciu nowych graczy „Pasów”. Kibiców spotkał srogi zawód, krakowianie zostali rozbici przez sanoczan, a debiutanci swoją grą nie zachwycili. – Zaprezentowali się słabo, ale z generalnymi ocenami jeszcze poczekajmy. W tym meczu krakowianie byli zdecydowanie wolniejsi od sanoczan – komentował olimpijczyk Roman Steblecki.

Mecz zaczął się bardzo źle dla gospodarzy, bo już w 29 sekundzie stracili gola. Potem gra była niby wyrównana. „Pasy” robiły sporo szumu pod bramką Ciarko, ale skuteczniejsi byli sanoczanie, którzy jeszcze w tej tercji zdobyli dwa gole, trzeciego, kiedy grali w osłabieniu, a szkolny błąd popełnił nowy gracz Cracovii Słowak Michal Kokavec.

Katastrofalna dla „Pasów” była druga tercja, w odstępie siedmiu minut Ciarko wbiło cztery gole. Mnożyły się proste błędy w obronie, nie miał swoje dnia Rafał Radziszewski, który zawinił dwa gole. W trzeciej tercji gracze Ciarko nie wysilali się zbytnio, krakowianie atakowali, ale byli nadal szalenie nieskuteczni. Honorowego gola dla „Pasów” zdobył Marek Kalus w okresie, kiedy gospodarze grali w pięciu na czterech.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!