Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IV Konkurs na reportaż im. Macieja Szumowskiego

Mickey Mousoleum
Mickey Mousoleum
Jeszcze tylko do 15 listopada można zgłaszać swoje propozycje do konkursu na reportaż, jaki po raz czwarty ogłosiło Stowarzyszenie Przyjaciół Maćka Szumowskiego.

Tematem tegorocznej edycji jest "Kryzys. Historia dramatów i zwycięstw". Organizatorzy już na początku trwania konkursu ogłosili, że chcieliby, aby uczestnicy spróbowali ciekawie i wnikliwie przedstawić dzisiejszą Polskę poprzez codzienne problemy oraz życie Polaków.

Zasady konkursu:

Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które nie ukończyły 36. roku życia. Prace, nigdzie dotąd nie publikowane, o objętości nie przekraczającej 12 tys. znaków, należy przesłać, w trzech egzemplarzach i w wersji elektronicznej, w zaklejonej kopercie opisanej godłem (pseudonimem) lub dostarczyć osobiście na adres organizatora al. Pokoju 3, 31–548 Kraków, z dopiskiem "Polska zza siódmej miedzy" w terminie do 15 listopada 2009 r. – decyduje data stempla pocztowego. Do przesyłki należy dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą godło oraz dane osobowe: imię, nazwisko, adres i numer telefonu na potrzeby realizacji konkursu.

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez Komisję Konkursową w składzie Stefan Bratkowski, Dorota Stanek, Paweł Fonfara, Tomasz Lachowicz, Mariusz Walter, Adam Boniecki, Jerzy Surdykowski, Janusz Kozioł, Tadeusz Pikulicki, Wojciech Szumowski, Aleksandra Gieros - Brzezińska.

Pula nagród tegorocznej edycji wynosi 60. tysięcy złotych.


Maciej Szumowski (ur. 18 kwietnia 1939 w Warszawie - zm. 1 lutego 2004 w Krakowie), polski dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych.

Twórca reportaży i ponad 100 filmów dokumentalnych. 1980-1981 był redaktorem naczelnym "Gazety Krakowskiej". Dwukrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Bolesława Prusa (1971 za cykl reportaży Polska zza siódmej miedzy, 1981 za pracę w "Gazecie Krakowskiej"). W roku 1989 był w Krakowie szefem kampanii wyborczej "Solidarności".  Za dokument "Polski poślizg kontrolowany" otrzymał nagrodę Pryzmat (z rąk Leszka Balcerowicza), za umiejętne przybliżanie Polakom reformy gospodarczej.

Zmarł niecały miesiąc po śmierci żony, pisarki Doroty Terakowskiej. Na ich cześć, park znajdujący się na krakowskim osiedlu Kliny, nazwano: Park Maćka i Doroty.






od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto