GKS Tychy - Comarch Cracovia
GKS Tychy - Comarch Cracovia Lucyna Nenow
Coś drgnęło w Comarch Cracovii. „Pasy” w ciągu dwóch dni stoczyły wyrównane mecze z tuzami ligi. Malo tego, ten drugi, w Tychach, rozstrzygnęły na swoją korzyść!

„Pasy” w tygodniu przerwały passę porażek, wygrywając w Sanoku i zagrały świetny mecz z Katowicami. To był dreszczowiec. Przegrywając 0:3, wyszły na prowadzenie 5:4, by na 12 s przed końcem stracić bramkę, a potem polec w dogrywce. Na tyle dobrze w tamtym spotkaniu spisał się Hebda, że trener Rohaczek jego wstawił do bramki.

Krakowianie byli wyraźnie uskrzydleni wygraną z Sanokiem i niezłym meczem z GKS-em i wcale nie chcieli dać się pożreć tyszanom, choć to oni byli wyraźnym faworytem. Skuteczna gra w obronie przyniosła efekt w I tercji, która „Pasy” zaczęły na czysto. Gdy grały w przewadze potrafiły „ukłuć” przeciwnika i to dwukrotnie. Nie załamały się nawet wtedy gdy gospodarze w ciągu zaledwie 25 sekund zdobyli dwa gole, odpowiadając jeszcze w tej tercji strzałem Lundgrena. W III tercji trwała zacięta walka.

W 60 min Pociecha trafił w poprzeczkę! Kolejnej kary dla GKS-u nie udało się wykorzystać gościom. Na 28 s przed końcem na ławkę kar powędrował Rac. „Pasy” zaczęły dogrywkę 4 na 3, ale nie potrafiły wykorzystać przewagi. Potem Hebda obronił strzał Padakina i mieliśmy rzuty karne. Towarzyszyły im niebywałe emocje. „Pasy” rozstrzygnęły je na swoja korzyść w 15. serii najazdów! 4 gole, w tym decydującego zdobył Berling.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 2:3 po karnych (0:0, 2:2, 0:0, d. 0:0, k 6:7)
Bramki: 0:1 Vildumetz (Raska, Brynkus), 23, 1:1 Łyszczarczyk (Komorski, Fucik) 31, 2:1 Mroczkowski (Komorski, Łyszczarczyk) 32, 2:2 Lundgren (Wróbel, Berling) 38, 2:3 Berling 65 decydujący karny.
GKS: Fucik – Nilsson, Kaskinen, Łyszczarczyk, Komorski, Mroczkowski – Jaromersky, Ciura, Padakin, Rac, Viitanen – Jaśkiewicz, Bizacki, Gościński, Turkin, Korenczuk – Pociecha, Bukowski, Tavi, Ubowski, Marzec.
Cracovia: Hebda (65 Krasanovsky) - Jezek, Żurek, Vildumetz, Raska, Spacek – Motloch, Kunst,Alapuranen, Lundgren, Berling – Jalasvaara, Bieniek, Kasperlik, Sawicki, Kapica – Wróbel, Tynka, Mocarski, Bezwiński, Brynkus.
Sędziowali: P. Gabryszak, P. Kasprzyk. Kary: 10 – 2 min. Widzów: 1000.