Final Four: Spartak mistrzem, Wisła czwarta

Wisła Can-Pack Kraków zajęła czwarte miejsce w Final Four Euroligi koszykówki kobiet. Mistrzem Europy została drużyna Spartaka.

Wiślaczki po porażce w półfinale z ROS Casares Walencja 86:57 miały jedynie szansę na trzecie miejsce w tych elitarnych rozgrywkach.

Przed wczorajszym meczem zawodniczki oraz kibice uczcili minutą ciszy pamięć o tragicznie zmarłych ofiarach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Kibice Wisły wraz zawodniczkami odśpiewali "Jeszcze Polska nie zginęła". Koszykarki "Białej Gwiazdy" zagrały w w czarnymi opaskami na ramieniu, natomiast kibice krakowskiej drużyny oglądali mecz w ciszy.

Podopieczne Jose Ignacio Hernandeza wygrywając pierwszą kwartę 17:12 dawały nadzieję, że zajmą miejsce na podium. Jednak trzy pozostałe części spotkania szybko ukazały braki polskiej drużyny, i wyższość przeciwniczek. Nie można jednak zapominać, iż sam awans do najlepszej czwórki Europy to ogromny sukces Wisły Can-Pack.

Najskuteczniejszą zawodniczką we wczorajszym spotkaniu Białej Gwiazdy była Iziane Castro-Marques, która zdobyła 14 punktów.

Mistrzem Europy w koszykówce kobiet, czwarty raz z rzędu została drużyna Spartaka. W finałowym spotkaniu Final Four Euroligi koszykarki Spartaka pokonały gospodynie turnieju - ROS Casares Walencja 87:80.

UMMC Jekaterynburg - Wisła Can-Pack Kraków 84:50
(12:17, 28:11, 17:7, 27:15)

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Lotto | Baseny | Hot spoty | Mapa