Film „Ach śpij Kochanie” powstaje w Krakowie! [ZDJĘCIA Z PLANU]

red.
W Krakowie powstaje nowy film. W stolicy Małopolski trwają zdjęcia do najnowszego pełnometrażowego filmu fabularnego Krzysztofa Langa pt. „Śpij Kochanie”. Autorem scenariusza jest Andrzej Gołda, a w role główne wcielą się Andrzej Chyra i Tomasz Schuchard. Koproducentami filmu są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

Film „Śpij Kochanie” to laureat tegorocznej, 8. już edycji Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie.

To historia osnuta na faktach. Kraków, maj 1955. Polska w okowach stalinowskiego terroru. Władysław Mazurkiewicz - 44 lata, przystojny, elegancki, pełen uroku playboy - żyje i bezkarnie popełnia kolejne morderstwa. Z zagadką zbrodni Mazurkiewicza mierzy się młody, oddany systemowi milicjant – Karski. Pod wpływem prowadzonego przez siebie śledztwa, które rozwija się w zaskakujący sposób, Karski rewiduje swoje poglądy. W efekcie niezłomności śledczego Mazurkiewicz zostaje skazany i zawisa na szubienicy.

W role główne w najnowszym filmie Krzysztofa Langa wcielą się znakomici polscy aktorzy: Andrzej Chyra i Tomasz Schuchard.

Andrzej Chyra to jeden z najwybitniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorów. W filmie zadebiutował w roku 1994 - w obrazie Radosława Piwowarskiego „Kolejność uczuć" jako Benvollo. Sławę przyniosło mu zagranie roli Gerarda Nowaka w filmie „Dług" Krzysztofa Krauzego, za którą otrzymał Nagrodę Aktorską w Gdyni oraz Złotego Orła - za najlepszą rolę Drugoplanową. Później grał w wielu cenionych filmach „Pieniądze to nie wszystko" Juliusza Machulskiego, „Symetrii", „Komorniku" (za którą uzyskał nagrodę Złotego Orła - za najlepszą główną rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, oraz Złotego Lwa), „Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, gdzie wcielił się w postać alkoholika Adama Miauczyńskiego.

Tomasz Schuchard to niezwykle utalentowany aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Stworzył kreacje m.in. w takich filmach jak: „Misja Afganistan'', „Yuma", „W imię...", „Wymyk", „Chrzest'' i „Jesteś Bogiem''. Za dwie ostatnie produkcje został uhonorowany indywidualnymi nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (w 2010 i 2012 roku). W 2013 r. otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego NETIA Off Camera w Krakowie (rola Wojciecha Alszera w obrazie „Jesteś Bogiem").

Zdjęcia do kryminalnej historii z czasów stalinowskich w Krakowie potrwają do 30 listopada br.

Celem realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego) Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Województwem Małopolskim, i lub Miastem Kraków, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie