Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do Krakowa wrócili studenci. Tradycyjny armagedon na drogach? Jak dziś się jeździ po mieście?

(AM)
Tworzą się duże korki w Krakowie
Tworzą się duże korki w Krakowie Joanna Urbaniec / Polska Press
Od lat krakowską tradycją były gigantyczne korki na ulicach na początku października. Wiązało się to z powrotem do miasta tysięcy studentów, co w połączeniu z trwającymi remontami kończyło się drogowym armagedonem. A jak jest dziś, w pierwszy poniedziałek października 2023 roku? Jak na razie armagedonu nie ma, ale na wielu trasach oczywiście trzeba się spodziewać korków. Gdzie? Zobaczcie i przeczytajcie.

Bardzo duże korki rano tworzyły się m.in. na północy Krakowa, w rejonie al. 29 Listopada, podobnie jest na ul. Wielickiej, w rejonie Tandety, czy na autostradowej obwodnicy Krakowa na południu miasta. Kolejne miejsca wskazywali nasi czytelnicy, m.in. "Cała Łepkowskiego stoi. Korek do wyjazdu w Dobrego Pasterza, skręt w prawo dalej korek".

A kierowcy powinni przygotować się już na popołudnoowy szczyt komunikacyjny, który może być jeszcze trudniejszy, z jeszcze większym natężeniem ruchu w mieście.

Urzędnicy miejscy przypominają, że dla studentów podróżowanie komunikacją miejską jest szczególnie korzystne, ponieważ mogą korzystać z ulgowych cen biletów.

"Nie trać czasu na stanie w kolejkach – wykorzystaj aplikację mobilną mKKM (dla systemu iOS lub Android) jako nośnik swojego biletu. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli ci uniknąć stresu związanego z zakupem biletu. Niezależnie od wieku, pod warunkiem posiadania ważnej legitymacji studenckiej można zaoszczędzić aż 50 proc. na kosztach przejazdu.

Od 1 sierpnia weszła w życie nowa oferta cenowa biletów okresowych, podzielona na Bilety Metropolitalne i Bilety Mieszkańca (program dedykowany dla mieszkańców Krakowa). Bilety Metropolitalne umożliwiają podróżowanie w okresie ich ważności na obszarze jednej strefy biletowej lub stref, na jakie zostały zakupione. To oznacza, że korzystając z tego biletu, użytkownik posiada dostęp do:

  • wszystkich pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie
  • pociągów oraz autobusów linii Dowozowych Kolei Małopolskich
  • pociągów Polregio (z wyłączeniem pociągów komercyjnych)
  • pociągów Kolei Śląskich (z wyłączeniem pociągów komercyjnych)
  • pojazdów komunikacji gminnych, w tym miejscowości takie jak Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Michałowice, Wielka Wieś, Zielonki.

Jeśli planujesz korzystać z komunikacji miejskiej na stałe, warto zapoznać się z cenami wybranych ulgowych biletów okresowych Metropolitalnych:

  • Strefa I: 79,50 zł
  • Strefa I i II: 84,50 zł
  • Strefa I, II i III: 99,50 zł.

Pamiętaj, że te bilety można nabywać maksymalnie na okres trzech miesięcy, a cena stanowi wielokrotność biletu miesięcznego" - wyliczają urzędnicy.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Do Krakowa wrócili studenci. Tradycyjny armagedon na drogach? Jak dziś się jeździ po mieście? - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto