Derby: 2:1 dla Wisły

Wisła wygrała w derbach z Cracovią 2:1. Gole strzelił Paweł Brożek dla Wisły w 15 i 64 minucie i Kulig dla Cracovii na początku drugiej połowy.

Mecz obejrzało około 14,5 tysiąca widzów, w tym 800 osób w sektorze gości.

Dramatyczna była końcówka meczu. Bramkarz Cracovii Marcin Cabaj wybiegł poza pole karne i sfaulował Marka Zieńczuka. Dostał za to czerwoną kartkę, a na ostatnie sekundy meczu w bramce Pasów stanął Przemysław Kulig.

Sędzia pokazywał kartki w sumie sześć razy. Wisła dostała trzy żółte a Cracovia dwie żółte i jedną czerwoną.

Mecz rozgrywany jest na stadionie Wisły przy Reymonta. Wiślacy grają w strojach gospodarzy ubrani w czerwone koszulki i białe spodenki, Pasy w czarnych ubiorach wyjazdowych.

Skład Wisły: Pawełek, Baszczyński, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek, Łobodziński (zastąpiony przez Matusiaka w 77 minucie), Sobolewski, Dudka (zastąpiony przez Jirsaka w 67 min), Zieńczuk, Paweł Brożek (Cantoro od 83'), Boguski.

Skład Cracovii: Cabaj, Kulig, Polczak, Urbański, Radwański, Pawlusiński, Baran (zastąpiony przez Kostrubałę w 69 minucie), Kłus, Nowak, Moskała (Witkowski od 80 minuty), Dudzic (Majoros od 80 minuty).

Byłeś na derbach? chcesz zamieścić w MMKraków zdjęcia, opisać mecz?