Jacek Żukowski
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec Andrzej Banaś
W drugim meczu hokejowego play-off Comarch Cracovia wysoko pokonała Zagłębie Sosnowiec. Krakowianie prowadzą 2:0 w serii i do awansu do półfinału potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw. Kolejne dwa mecze w niedzielę (17) i poniedziałek (19) w Sosnowcu.

Zaczęło się planowo, bo już po 101 sekundach było 1:0. Spesny obronił strzał Łyszczarczyka, ale wobec dobitki Racuka był bezradny. Sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania w 5 min – Friberg znalazł lukę między słupkiem, a bramkarzem. Gości natchnęła ta bramka i mecz stał się wyrównany. Potem „Pasy” grały 5 na 4, ale nie wykorzystały przewagi. Następnie po ładnej akcji Wronki uderzał Kapica, ale golkiper poradził sobie z tym strzałem. W 17 min znów bramkarz był górą po strzale Wronki. Po chwili było jednak 2:1 po mierzonym strzale Guli.

Kapitalnie zaczęła się II tercja od znakomitego strzału Kapicy – z backhandu, który posłał krążek pod poprzeczkę. W 23 min Kasperlik był sam na sam, lecz górą był golkiper, podobnie jak przy strzale Racuka. Sekundy później Wronka przymierzył po lodzie na 4:1. Cracovia w tej tercji mogła też przećwiczyć grę w osłabieniu, po raz pierwszy w rywalizacji w play-off z Zagłębiem. A niebawem mogli znów przećwiczyć grę 5 na 4 i to zakończoną skutecznie – atomowym uderzeniem Raca.

III tercja zaczęła się tak jak dwie poprzednie – od trafienia „Pasów”. A potem gospodarze już się bawili. A potem gospodarze już się bawili. Nawet grając w osłabieniu zdobyli gola po dwójkowej akcji Brynkusa z Racem.

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)
Bramki: 1:0 Racuk (Łyszczarczyk, Luoto) 2, 1:1 Friberg (Blomqvist) 5, 2:1 Gula (Łyszczarczyk, Racuk) 18, 3:1 Kapica (Wronka, Jezek) 21, 4:1 Wronka (Rac, Jezek) 34, 5:1 Rac (Jezek, Sawicki) 32, 6:1 Polak (Saur, Kapica) 36, 7:1 Łyszczarczyk (Luoto, Graborenko) 42, 8:1 Kapica (Polak, Wronka) 51, 9:1 Rac (Brynkus) 59.
Cracovia: Stojanović - Jezek, Bdzoch, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, D. Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk – Krejci, Dziurdzia, Brynkus, Michalski, Tomi.
Zagłębie: Spesny – Motloch, Kotlorz, Friberg, Blomqvist, Bernacki– Krawczyk, Koperia, Witecki, Rzeszutko, Kogut – Michałowski, Andrejkiw, Nahunko, Kozłowski, Sikora – Naróg, Pawlenko, Piotrowicz, Bucenko, Rzekanowski.
Sędziowali: P. Gabryszak, M. Polak. Kary: 8 – 6 min. Widzów: 800. Stan rywalizacji w play-off (do 4 zwycięstw): 2:0.