Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim. Zacięte derby Małopolski

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim
Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim Joanna Urbaniec
W hokejowych derbach Małopolski Comarch Cracovia uległa Re-Plast Unii Oświęcim 2:3. Tym samym skończyła się seria ośmiu kolejnych zwycięstw "Pasów". Unia z kolei dzięki wygranej wróciła na fotel lidera.

Pięć dni temu Comarch Cracovia pokonała Re-Plast Unię u siebie 5:3, prowadząc już 5:0. W niedzielę było inaczej. Unia przerwała zwycięska serie „Pasów” (8 kolejnych zwycięstw) i wróciła na fotel lidera.
Pierwszy raz w tym sezonie zagrał Jewgienij Sołowiow, który w zeszłym sezonie grał w Cracovii.

Pomna wtorkowej klęski Unia wzięła się do pracy od początku. Choć najpierw oświęcimian postraszył Jaracz, to w 5 min W. Strielcow dostał podanie od swego brata A. Strielcowa i strzałem pod poprzeczkę pokonał Pieriewozczikowa. To goście dyktowali warunki gry, a krakowianie mieli kłopot z opuszczeniem własnej tercji. To Unia była bliższa drugiej bramki, po strzale Orłowa. „Pasy” grały w przewadze, ale nawet nie stworzyły zagrożenia pod bramką.

II tercja zaczęła się od groźnego strzału A. Strielcowa, który obronił Pieriewozczikow, ale „guma” przeszła tuż obok słupka. Ale odpowiedź „Pasów” była natychmiastowa – Miszczenko ładnie zachował się pod bramką, zwiódł obrońcę i pewnym strzałem pokonał Saundersa. Po chwili Rogow był sam na sam z bramkarzem, ale golkiper był górą. Unia miała szansę, grając 5 na 4, ale jej nie wykorzystała. Po chwili to przyjezdni obronili się, grając w osłabieniu. Chwilę później po raz drugi objęli prowadzenie po ładnym strzale Dziubińskiego w róg bramki. Oświęcimianie niedługo nacieszyli się prowadzeniem, niecałą minutę, bo Kinnunen strzałem spod linii niebieskiej doprowadził do wyrównania. Mecz się wyrównał, co chwilę pod jedną bądź drugą bramką było gorąco.

W 45 min atomowym uderzeniem popisał się Oriechin, krążek odbił się od słupka i wpadł do bramki. Unia więc trzeci raz objęła prowadzenie. W 48 min sam na sam z bramkarzem był Kowalówka, ale przegrał ten pojedynek! Krakowianie chcieli odpowiedzieć, ale nie udawało im się to, a czas uciekał. Trener Rohaczek wziął czas, by poinstruować swoich podopiecznych. W końcówce Cracovia dwukrotnie grała w przewadze, ostrzeliwała bramkę, ale efekt był mizerny. Na 1.08 min przed końcem z lodu zjechał Pieriewozczikow i Cracovia grała 6 na 5.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Bramki: 0:1 W. Strielcow (A. Strielcow, Dziubiński) 5, 1:1 Miszczenko (Gula) 23, 1:2 Dziubiński (W. Strielcow, A. Strielcow) 33, 2:2 Kinnunen (Bodrow) 34, 2:3 Oriechin (Da Costa, Carlsson) 45
Cracovia: Pieriewozczikow - Gula, Saur, Sołowjow, Dugin, Nemec – Dudas, Jezek, Popiticz, Bodrow, Ismagiłow – Jaracz, Kinnunen, Brynkus, Jacenko, Csamango -Bezwiński, Gosztyła, Woroszyło, Shirley, Miszczenko.
Unia: Saunders – Rogow, Paszek, Da Costa, Carlsson, A. Strielcow – Orłow, Stasienko, Oriechin, W. Strielcow, Dziubinski – Noworyta, Bezuska, Prusak, Krzemień, Kowalówka oraz Wanat, Trandin, Jerasow.
Sędziowali: K. Kozłowski, M. Smura. Kary: 4 - 8 min. Widzów: 1200.