MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Były pojedynki słowne i niewygodne pytania. Łukasz Gibała kontra Aleksander Miszalski w wielkiej debacie prezydenckiej w naszej redakcji

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Łukasz Gibała (z lewej) i Aleksander Miszalski przed debatą prezydencką w redakcji "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej".
Łukasz Gibała (z lewej) i Aleksander Miszalski przed debatą prezydencką w redakcji "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Andrzej Banaś
Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia krakowianie wybiorą prezydenta miasta. Na placu boju pozostało dwóch kandydatów: miejski radny Łukasz Gibała (Stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców) i poseł Aleksander Miszalski (Koalicja Obywatelska). Obaj wzięli udział w debacie w naszej redakcji. Zachowywali się jak dżentelmeni, ale nie zabrakło słownych starć i prób punktowania słabych stron rywala. Całą debatę można zobaczyć w serwisach internetowych "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" w środę (17 kwietnia) od godz. 14.30.

Podczas debaty obu kandydatów zapytaliśmy o ich działalność biznesową i wyborcze kontrowersje z tym związane.

Nie zabrakło też pytań dotyczących tego, w jaki sposób chcą pozyskać dodatkowych wyborców, co jest niezbędne do ostatecznej wygranej.

Sam wybór prezydenta Krakowa to jedno, ale bardzo ważne będzie też otoczenie, w jakim zamierza on współpracować. Jakich najbliższych doradców chcieliby mieć obaj kandydaci? Podczas debaty usłyszeliśmy nazwiska.

Wiele emocji było w rundzie, w której kandydaci losowali pytania na temat wiedzy o Krakowie. Przy okazji prezentowali też założenia ze swoich programów.

Na koniec przekonywali, jakie najważniejsze rzeczy mogą zrobić, jeśli zostaną prezydentem Krakowa, a ich zdaniem nie poradzi sobie z tym konkurent. Wyjawili też, jakie byłyby ich pierwsze decyzje.

Debatę poprowadzili: pełniący obowiązki redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" Piotr Rąpalski oraz redaktor Piotr Tymczak.

Przypomnijmy, że pierwszą turę wyborów prezydenckich w Krakowie wygrał Aleksander Miszalski, zdobywając 37,21 proc. poparcia (110 556 głosów). Łukasz Gibała zajął drugie miejsce z wynikiem 26,79 proc. (79 580 głosów).

II tura wyborów prezydenckich w Krakowie odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Głosować będzie można w godzinach od 7 do 21.

W Krakowie głosowanie odbędzie się w 454 komisjach wyborczych, w tym w 411 stałych obwodach głosowania i w 43 obwodach odrębnych (szpitale, DPS-y, zakłady karne).

Liczba wyborców w całym Krakowie na 14 kwietnia wynosi 579 239.

Liczba osób zameldowanych w Krakowie na pobyt stały łącznie wyniosła 703 814 osób (stan na 14 kwietnia). 8 849 osób złożyło wnioski o ujęcie w stałym obwodzie głosowania.

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto