Agresywne dziewczyny

OPR. FRAP
POLSKA 91 SZWECJA 53 (21:13, 23:11, 22:16, 25:13) POLSKA: Bibrzycka 17, Kobryn 12, Międzik 10, Żurowska 10, Chomać 9, Pawlak 8, Leciejewska 7, Karpińska 6, Błaszczak 5, Waligórska 4, Czarnecka 3, Mrozińska 0.

POLSKA 91
SZWECJA 53
(21:13, 23:11, 22:16, 25:13)

POLSKA: Bibrzycka 17, Kobryn 12, Międzik 10, Żurowska 10, Chomać 9, Pawlak 8, Leciejewska 7, Karpińska 6, Błaszczak 5, Waligórska 4, Czarnecka 3, Mrozińska 0. SZWECJA: Hoeglund 17, Liljestrand 9, Andersson 6, Jabłońska 6, Andersson 6, Olheim 3, Naesstroem 2, Barthold 2, Livijn 2, Baerlin 0, Thingwall 0, Belfrage 0.
Polskie koszykarki bez problemów pokonały Szwedki w eliminacjach ME, które w spotkaniu w Stargardzie Szczecińskim były tłem dla ekipy trenera Krzysztofa Koziorowicza. Nasze zawodniczki zagrały dobrze w ataku, a agresywną obroną wymuszały błędy rywalek, które miały aż 25 strat. Polki rozpoczęły w składzie Paulina Pawlak, Elżbieta Międzik, Agnieszka Bibrzycka, Magdalena Leciejewska i Ewelina Kobryn i szybko objęły prowadzenie.

Po rzucie za trzy punkty Bibrzyckiej prowadziły po 3 i pół minutach 10:3. W kolejnych minutach przewaga podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza wzrastała systematycznie, a powiększały ją zarówno zawodniczki podstawowej piątki, jak i udanie zastępujące je koszykarki z ławki rezerwowych. Polki przegrywały jedynie minimalnie walkę pod tablicami (w całym meczu Szwecja wygrała w tym elemencie gry 30:27), ale nie miało to znaczenia, bo rywalki nie zdobywały punktów z wznawianych akcji. Po 20 minutach Polska prowadziła 44:24, po kolejnych dziesięciu 66:40. W ostatniej części meczu zawodniczki trenera Koziorowicza jeszcze bardziej zdominowały sytuację na parkiecie. Udanie i odważnie pod kosz wchodził Edyta Błaszczak, skuteczne kontrataki przeprowadzały Aleksandra Karpińska i Pawlak, a Justyna Żurowska pod nieobecność odpoczywających Leciejewskiej i Kobryn była najlepsza pod koszami.