Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

3 listopada ruszają 15. Targi Książki! [wideo]

Redakcja
Hasłem jubileuszowej, 15 edycji Targów Książki w Krakowie będą ...
Hasłem jubileuszowej, 15 edycji Targów Książki w Krakowie będą ... Łukasz Żołądź
Hasłem jubileuszowej, 15 edycji Targów Książki w Krakowie będą słowa Umberto Eco: "Nie myśl, że książki znikną".

Zobacz też: 15. Targi Książki w Krakowie 2011: Kto przyjedzie? [lista gości, program]


Święto książki rozpocznie się w Krakowie 3 listopada i potrwa 4 dni.

Tradycyjnie w programie Targów Książki znajdą się stoiska największych polskich wydawnictwa, a także salony wydawnictw akademickich i nowych mediów. Odbędzie się też Konkurs im. J. Długosza,na najlepsze dzieło poznawczo-naukowe z dziedziny humanistyki.

Święto miłośników literatury potrwa w Krakowie od 3 do 6 listopada. Jak zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku Targi Książki będą się odbywały w nowym budynku, choć niewiele oddalonym od obecnej siedziby targów.

Oprócz wystawców z tysiącami książek, jak co roku Kraków odwiedzą znani i lubiani pisarze, dziennikarze, publicyści, podróżnicy, m.in. Beata Pawlikowska, Piotr Kraśko, Krzysztof Materna, Wojciech Mann, a także goście z zagranicy: Alan  Bradley, Mo  Hayder, Iny  Lorentz czy Chris  Niedenthal. [zobacz pozostałych gości Targów Książki]

Nowość na Targach Książki w Krakowie

Stałych bywalców Targów Książki w Krakowie czekają w tym roku trzy nowości. Pierwszą z nich jest nagroda Książka Audio Roku 2010, drugą przyznanie tytułu Papierowy Ekran 2011.

Trzecia, nowa propozycja organizatorów to Salon Małe Ojczyzny, gdzie prezentowane będą wartości literatury regionalnej. SMO ma zwrócić uwagę na znaczenie regionów: ich odrębność kulturową, językową i ich specyfikę.

Targi Książki promują Śląsk

- Cykl salonów chcemy rozpocząć od Śląska. Salon ma na celu promocję kultury i tradycji ziemi śląskiej, przede wszystkim literatury poświęconej temu regionowi - zapowiadają organizatorzy na stronie Targów Książki.

Program merytoryczny Salonu Małe Ojczyzny - Śląsk współtworzą dwie śląskie instytucje - Biblioteka Śląska oraz Muzeum Śląskie. Biblioteka Śląska pokaże poprzez pryzmat dzieł pisanych specyfikę językową Śląska, odnosząc się także do dyskusji związanych z gwarą.

Miłosz w samo południe

Z okazji roku poety, ponad 10 tysięcy osób przeczyta w jednym miejscu i czasie wybrany fragment tekstu Czesława Miłosza.

Start akcji zaplanowano na sobotę, trzeci dzień targowy na godzinę 12.00. W ten sposób Kraków zorganizuje prawdopodobnie jeden z największych flash mobów czytelniczych świata.

Tak było na Targach Książki w Krakowie w 2010 roku:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto