3:2 dla Futsal Team Lexmark

Kini
Kini
Wynikiem 3:2 pokonał po zaciętym meczu Futsal Team Lexmark w wyjazdowym spotkaniu drużynę FC Wieliczka. Po tym meczu FT zajmuje 3. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co lider.

Jak informuje Dominik Trześniewski z Lexmark Futsal Team, przed wczorajszym meczem otrzymał informację, że przeciwnikiem nie będą rezerwy Gaszyńskich. Zastąpiła je drużyna z nowym sponsorem o tajemniczej nazwie FC Wieliczka. - Nie widzieliśmy praktycznie nic o rywalach, dlatego do meczu przystąpiliśmy z pewnymi obawami, jak się później okazało, całkiem uzasadnionymi - dodaje trener.

Relacja Dominika Trześniewskiego

Spotkanie od początku nie układało się po naszej myśli. Już w piątej minucie przeciwnicy wykonują rzut rożny. Błędy w kryciu powodują, że tracimy gola. Staramy się jednak konsekwentnie realizować założoną przed meczem taktykę, dzięki czemu jeszcze przed przerwą Knap doprowadza do wyrównania. Przeciwnik próbuje się odryźć, ale w bramce pewnie spisuje się Siemek, wobec czego wynik do końca połowy nie ulega zmianie.

Przerwa, chwila oddechu, mobilizacja i rozpoczynamy drugą połowę. Trochę nerwowo, kilka akcji z jednej i drugiej strony, ale wynik wciąż 1:1. Niestety, po błędzie naszego obrońcy, zawodnik przeciwnika wychodzi sam na sam i FC Wieliczka obejmuje prowadzenie na 2:1.

Podobnie jak w pierwszej połowie, nie wykorzystujemy kilku sytuacji i po prostym błędzie przegrywamy. Prosimy o czas, kilka mocnych męskich słów i decyzja o zmianie taktyki. Już po kilku momentach, po świetnym odbiorze Knapa i dograniu do Grzegorza Gaszyńskiego (7. mecz i 8. kolejna bramka), doprowadzamy do remisu. W szeregi przeciwnika wkrada się chaos, a my idziemy za ciosem. Wreszcie przełamuje się Gonzo, który zamykając akcję, strzela z ostrego kąta na 3:2. Wieliczka rozpaczliwie rzuca się do ataku, ale pięć kolejnych rzutów rożnych nie czyni nam już żadnej krzywdy i rezultat utrzymuje się do końca.

- Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za charakter, jaki pokazali w dzisiejszym meczu. Zwyciężyliśmy nie tylko dzięki umiejętnościom, ale charakterem i niezłomną wiarą w zwycięstwo i za to Wam Panowie bardzo dziękuję - powiedział Dominik Trześniewski, trener Lexmark Futsal Team.