Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Ciechanów na wójta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na wójta w gm. Ciechanów podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- PAWŁOWSKI Stefan - KWW STEFANA PAWŁOWSKIEGO: 58,54% (1 545 głosów)
- FRĄCZKOWSKI Artur - KWW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY: 41,46% (1 094 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy i na wójta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta w gm. Ciechanów podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- PAWŁOWSKI Stefan - KWW STEFANA PAWŁOWSKIEGO: 33,44% (1 141 głosów)
- FRĄCZKOWSKI Artur - KWW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY: 20,9% (713 głosów)
- MAKIJONKO Karol - KWW KAROLA MAKIJONKO: 16,91% (577 głosów)
- PIĄTKOWSKA Wioleta - KWW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK: 9,29% (317 głosów)
- HERNER Sylwia - KWW SYLWII HERNER: 6,18% (211 głosów)
- NOWOSIELSKI Jarosław - KWW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO: 5,28% (180 głosów)
- GŁUŚNIEWSKI Janusz - KWW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO: 4,48% (153 głosów)
- KOŚCIELSKA Agnieszka Maria - KWW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA: 3,52% (120 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- BORKOWSKI Jarosław: pozycja 16 : 8,08% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA GŁUSZKOWSKIEGO:
- KWAŚNIEWSKI Marcin Jacek: pozycja 17 : 5,09% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- JEZIERSKI Konrad Kazimierz: pozycja 19 : 27,84% (93 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- URBANOWSKA Magdalena Krystyna: pozycja 20 : 19,16% (64 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- GULIŃSKI Michał: pozycja 21 : 14,67% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- CHYLIŃSKA Monika: pozycja 24 : 15,57% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- WRÓBLEWSKI Radosław: pozycja 25 : 9,58% (32 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- SARNOWSKI Paweł Sebastian: pozycja 16 : 4,17% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- FALĘCKA Agnieszka: pozycja 18 : 15,97% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- KĘSIK Ewa: pozycja 19 : 11,81% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- KOŚCIELSKA Agnieszka Maria: pozycja 20 : 4,17% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- TRZASKA Magdalena: pozycja 21 : 26,39% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- KRAJEWSKI Bartosz: pozycja 23 : 9,38% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- KACZOROWSKA Agnieszka: pozycja 24 : 12,85% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- SZCZUBEŁEK Mirosława Maria: pozycja 25 : 15,28% (44 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- KRAŚNIEWSKI Przemysław: pozycja 16 : 8,02% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- SZYMONIK Łukasz Justyn: pozycja 18 : 15,43% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- PETRYKOWSKI Piotr: pozycja 19 : 21,3% (69 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- ZBRZESKA Sylwia: pozycja 20 : 13,89% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- MAKIJONKO Karol: pozycja 21 : 22,84% (74 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- MYSIAKOWSKA Marzena Justyna: pozycja 24 : 4,01% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- MALINOWSKI Wojciech: pozycja 25 : 14,51% (47 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- LEWICKI Paweł: pozycja 16 : 11,34% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- OSTROWSKA Grażyna: pozycja 19 : 23,53% (56 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- KARCZEWSKA Dorota: pozycja 21 : 21,85% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- PIWNICKI Damian: pozycja 25 : 4,2% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECH POTĘPA:
- POTĘPA Wojciech: pozycja 26 : 39,08% (93 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- PAPROCKI Krzysztof: pozycja 16 : 7,95% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- KOSUDA Adam: pozycja 18 : 8,52% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- WYSZCZELSKA Agnieszka: pozycja 19 : 2,84% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- JAKUBOWICZ Monika Barbara: pozycja 21 : 7,39% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWOCZESNY SAMORZĄD:
- BUKOWSKA Agnieszka: pozycja 22 : 7,95% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- OLSZEWSKI Janusz Dariusz: pozycja 23 : 32,95% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- KIRYLCZUK Waldemar Roman: pozycja 24 : 7,95% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- BIELSKA Ewelina Żaneta: pozycja 25 : 24,43% (43 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- GROSS Marzena Jadwiga: pozycja 16 : 18,64% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- OSTROWSKI Marek: pozycja 18 : 3,64% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- KALISZEWSKA Katarzyna Urszula: pozycja 19 : 40,45% (89 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- NOWACKA Żanetta Dagmara: pozycja 20 : 5,91% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- LEŚNIEWSKA Anna: pozycja 21 : 5% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- LANGE Stanisław: pozycja 24 : 2,73% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- OLSZEWSKA Agata Jolanta: pozycja 25 : 23,64% (52 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- KOWALSKI Tomasz: pozycja 16 : 13,93% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA GŁUSZKOWSKIEGO:
- GŁUSZKOWSKI Jarosław: pozycja 17 : 8,91% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- KANIA Sebastian: pozycja 18 : 18,11% (65 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- KĘPCZYŃSKI Krzysztof: pozycja 19 : 13,93% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- KOŚCIELSKI Filip Mateusz: pozycja 20
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- KRZYWKOWSKI Adrian Łukasz: pozycja 21 : 13,65% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWOCZESNY SAMORZĄD:
- WÓJCIK Ewa: pozycja 22 : 6,69% (24 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- NITOWSKA Agnieszka: pozycja 24 : 2,23% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- OZDARSKA Lidia: pozycja 25 : 10,86% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM WERNICKI - W SĄSIEDZTWIE SIŁA:
- WERNICKI Adam: pozycja 28 : 11,7% (42 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 8
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- KWIATKOWSKA Marta: pozycja 16 : 21,43% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- OLSZEWSKI Damian Andrzej: pozycja 19 : 17,62% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- DONABURSKA Aleksandra: pozycja 20 : 2,86% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- CZARNECKA Małgorzata Anna: pozycja 21 : 48,1% (101 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- SARNOWSKA Anna Maria: pozycja 23 : 10% (21 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 9
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- JURKOWSKA Katarzyna: pozycja 16 : 2,35% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- KALMAN Klemens Henryk: pozycja 19 : 14,55% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- HUMIĘCKI Tomasz: pozycja 21 : 27,23% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWOCZESNY SAMORZĄD:
- WIERZCHOWSKA Ewa: pozycja 22 : 12,68% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- GOŹDZIEWSKA Aleksandra: pozycja 23 : 3,29% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- DELURA Adam: pozycja 24 : 6,1% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- FRĄCZKOWSKI Artur: pozycja 25 : 33,8% (72 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 10
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- MALISZEWSKI Jacek Stanisław: pozycja 16 : 1,31% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- WITKOWSKA Ewelina: pozycja 18 : 12,42% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- MUCZYŃSKA Iwona Marianna: pozycja 19 : 53,59% (82 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- MATUSIAK Anna: pozycja 20 : 1,31% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- KURZĘCKA Lena: pozycja 21 : 7,19% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- KINICKI Witold: pozycja 23 : 16,34% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- PIOTROWSKI Przemysław: pozycja 25 : 7,84% (12 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 11
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- TOMPOROWSKI Jan: pozycja 19 : 60,54% (112 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- BUTRYN Grzegorz: pozycja 21 : 29,19% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- PAWŁOWSKI Piotr: pozycja 23 : 5,95% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- PAWŁOWSKA Dorota: pozycja 25 : 4,32% (8 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 12
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- CHODKOWSKI Waldemar: pozycja 18 : 36,36% (68 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- ZARĘBSKI Stanisław Witold: pozycja 19 : 6,95% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- NITOWSKI Grzegorz: pozycja 21 : 24,6% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- KLIMKOWSKA Luiza Anna: pozycja 23 : 6,42% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- PAJEWSKA Joanna: pozycja 24 : 6,42% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- PURZYCKA Renata Irena: pozycja 25 : 8,56% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA PAJEWSKIEGO:
- PAJEWSKI Tomasz: pozycja 27 : 10,7% (20 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 13
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- LAZARSKA Anna Maria: pozycja 19 : 26,99% (44 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- SUŁKOWSKI-KORNAUS Leopold Bronisław: pozycja 21 : 23,93% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- LAZARSKI Janusz: pozycja 23 : 41,1% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- ŁYSZKOWSKI Paweł: pozycja 24 : 7,98% (13 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 14
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- NIEPYTALSKI Tomasz: pozycja 16 : 9,96% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA GŁUSZKOWSKIEGO:
- PIĘTKA Krzysztof: pozycja 17 : 12,55% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- POPIELARSKI Daniel: pozycja 18
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- JAWORSKI Andrzej Marek: pozycja 19 : 4,76% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- SARNOWSKA Agnieszka: pozycja 21 : 16,02% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWOCZESNY SAMORZĄD:
- KWASIBORSKA Elżbieta: pozycja 22 : 9,96% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- WIETESKA Marcin: pozycja 23 : 21,21% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- KOWALSKA Krystyna: pozycja 24 : 1,3% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- STUDNIAK Kamil: pozycja 25 : 24,24% (56 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 15
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETA PIĄTKOWSKA NOWY POCZĄTEK:
- KSIĄŻEK Karolina Maria: pozycja 16 : 9,24% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA GŁUŚNIEWSKIEGO:
- GÓRSKI Jan: pozycja 18 : 15,97% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA PAWŁOWSKIEGO:
- SKAŁKOWSKI Zygmunt: pozycja 19 : 7,56% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW REGIONALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- BRZOZOWSKA Anna: pozycja 20 : 18,49% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLA MAKIJONKO:
- GRZELAK-LASKOWSKA Olga: pozycja 21 : 23,53% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA NOWOSIELSKIEGO:
- MAŃKIEWICZ Anna Danuta: pozycja 23 : 7,56% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWII HERNER:
- KARPIŃSKA Magda: pozycja 24 : 1,68% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARTURA FRĄCZKOWSKIEGO RAZEM DLA GMINY:
- IŁOWSKA Marta: pozycja 25 : 15,97% (19 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?