Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu siemiatyckiego w okręgach nr 1, 2, 3
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu siemiatyckiego w okręgach nr 1, 2, 3 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu siemiatyckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KLEPACKI Wiesław: pozycja 1 : 3,65% (2 333 głosów)
- DANILUK Józef: pozycja 2 : 3,65% (2 333 głosów)
- BUJNO Bożena Teresa: pozycja 3 : 3,65% (2 333 głosów)
- LIGUZ Dorota: pozycja 4 : 3,65% (2 333 głosów)
- TWAROWSKI Witold: pozycja 5 : 3,65% (2 333 głosów)
- DEREWOŃKO Agnieszka: pozycja 6 : 3,65% (2 333 głosów)
- KOSK Lucyna: pozycja 7 : 3,65% (2 333 głosów)
- KOC Andrzej: pozycja 8 : 3,65% (2 333 głosów)
- GŁADZKA Lilianna Maria: pozycja 9 : 3,65% (2 333 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ARBASZEWSKI Jakub: pozycja 1 : 0,61% (391 głosów)
- KOMUDA Grażyna Małgorzata: pozycja 2 : 0,61% (391 głosów)
- WILGATEK Hubert: pozycja 3 : 0,61% (391 głosów)
- OLSZEWSKA Elżbieta: pozycja 4 : 0,61% (391 głosów)
- OGAR Jerzy: pozycja 5 : 0,61% (391 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE:
- FIŁOC Adam: pozycja 1 : 0,5% (319 głosów)
- BALTAZIUK Klaudia: pozycja 2 : 0,5% (319 głosów)
- KLEPACKI Krzysztof Sebastian: pozycja 3 : 0,5% (319 głosów)
- ŻURAKOWSKA Emilia: pozycja 4 : 0,5% (319 głosów)
- SKOWRONEK Stanisław: pozycja 5 : 0,5% (319 głosów)
- BAJEŃSKA Ewelina: pozycja 6 : 0,5% (319 głosów)
- PRZYSTUPA Karol: pozycja 7 : 0,5% (319 głosów)
- LESZCZYŃSKA Karolina: pozycja 8 : 0,5% (319 głosów)
- KŁOSOWSKI Michał: pozycja 9 : 0,5% (319 głosów)
KOMITET WYBORCZY SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE:
- ŻERUŃ Jan: pozycja 1 : 3,05% (1 953 głosów)
- MICHALSKA Ewa: pozycja 2 : 3,05% (1 953 głosów)
- BOBROWICZ Ewa: pozycja 3 : 3,05% (1 953 głosów)
- KRZYŻANOWSKA-ŻERO Joanna: pozycja 4 : 3,05% (1 953 głosów)
- KOSK Anna: pozycja 5 : 3,05% (1 953 głosów)
- ZUBIK Łukasz: pozycja 6 : 3,05% (1 953 głosów)
- GŁADYSZ Walentyna: pozycja 7 : 3,05% (1 953 głosów)
- PONIATOWSKI Krzysztof: pozycja 8 : 3,05% (1 953 głosów)
- SKOMOROWSKI Marian Stanisław: pozycja 9 : 3,05% (1 953 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH LUDOWY:
- CIEŚLIK Mariusz Piotr: pozycja 1 : 3,57% (2 286 głosów)
- RADZISZEWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 3,57% (2 286 głosów)
- ZGIERUN Sylwester: pozycja 3 : 3,57% (2 286 głosów)
- ANGIELCZYK Mirosław Jan: pozycja 4 : 3,57% (2 286 głosów)
- DEREWOŃKO Agnieszka: pozycja 5 : 3,57% (2 286 głosów)
- HARKIEWICZ Monika: pozycja 6 : 3,57% (2 286 głosów)
- KADEJ Leszek Stanisław: pozycja 7 : 3,57% (2 286 głosów)
- ŁAGODA Krystyna Dorota: pozycja 8 : 3,57% (2 286 głosów)
- MIŁKOWSKA Joanna: pozycja 9 : 3,57% (2 286 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu siemiatyckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KLEPACKI Bogdan: pozycja 1 : 4,75% (1 876 głosów)
- ANDRUSZKIEWICZ Krzysztof Zygmunt: pozycja 2 : 4,75% (1 876 głosów)
- KOŁTUNIAK Elżbieta Marzena: pozycja 3 : 4,75% (1 876 głosów)
- CZERKAS Bożena: pozycja 4 : 4,75% (1 876 głosów)
- LIANA Iwona: pozycja 5 : 4,75% (1 876 głosów)
- ZAGUBIN Justyna: pozycja 6 : 4,75% (1 876 głosów)
- ZAREMBA Rafał: pozycja 7 : 4,75% (1 876 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BENES Martyna: pozycja 1 : 0,65% (256 głosów)
- KOC Jarosław: pozycja 2 : 0,65% (256 głosów)
- ZARZECKI Arkadiusz: pozycja 3 : 0,65% (256 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KONDRACIUK Radosław: pozycja 1 : 3,9% (1 541 głosów)
- GOŁUBKIEWICZ Joanna: pozycja 2 : 3,9% (1 541 głosów)
- KAPELKO Malwina Paulina: pozycja 3 : 3,9% (1 541 głosów)
- LUTYŃSKI Mariusz: pozycja 4 : 3,9% (1 541 głosów)
- ŁOPACIUK Barbara: pozycja 5 : 3,9% (1 541 głosów)
- GRZYB Anna: pozycja 6 : 3,9% (1 541 głosów)
- ŻERO Franciszek Krzysztof: pozycja 7 : 3,9% (1 541 głosów)
KOMITET WYBORCZY SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE:
- LEONIUK Romuald: pozycja 1 : 1,84% (728 głosów)
- TERPIŁOWSKA Barbara: pozycja 2 : 1,84% (728 głosów)
- KAROLCZUK Rafał: pozycja 3 : 1,84% (728 głosów)
- SADOWSKA Iwona: pozycja 4 : 1,84% (728 głosów)
- WICHOWSKI Marek: pozycja 5 : 1,84% (728 głosów)
- SMOKTUNOWICZ Igor: pozycja 6 : 1,84% (728 głosów)
- MARCINKOWSKA Marta: pozycja 7 : 1,84% (728 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH LUDOWY:
- OBRYCKI Mariusz: pozycja 1 : 2,23% (881 głosów)
- PODOLIŃSKI Tadeusz: pozycja 2 : 2,23% (881 głosów)
- KAROLCZUK Marta: pozycja 3 : 2,23% (881 głosów)
- GILAR Marta: pozycja 4 : 2,23% (881 głosów)
- KOBUS Paweł: pozycja 5 : 2,23% (881 głosów)
- KOŻUCHOWSKA Walentyna: pozycja 6 : 2,23% (881 głosów)
- MANTUR Mikołaj: pozycja 7 : 2,23% (881 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SIEMIATYCKI KOMITET WYBORCZY:
- ŻABIŃSKI Mikołaj: pozycja 1 : 1,29% (510 głosów)
- BERENT Monika: pozycja 2 : 1,29% (510 głosów)
- SIELEWONOWSKI Zenon: pozycja 3 : 1,29% (510 głosów)
- NOWAK Anna: pozycja 4 : 1,29% (510 głosów)
- BUSZKO Mariusz: pozycja 5 : 1,29% (510 głosów)
- BORYS Aleksandra Monika: pozycja 6 : 1,29% (510 głosów)
- KOWALCZYK Paweł: pozycja 7 : 1,29% (510 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu siemiatyckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BOBEL Marek: pozycja 1 : 3,54% (1 287 głosów)
- BERSZTOLC Agnieszka: pozycja 2 : 3,54% (1 287 głosów)
- LIANA Wioletta Zofia: pozycja 3 : 3,54% (1 287 głosów)
- CZARKOWSKI Tomasz: pozycja 4 : 3,54% (1 287 głosów)
- MARKS Tomasz: pozycja 5 : 3,54% (1 287 głosów)
- MAZUREK Elżbieta Beata: pozycja 6 : 3,54% (1 287 głosów)
- FIEDORCZUK Natalia: pozycja 7 : 3,54% (1 287 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- TROCHIMIAK Mariusz Andrzej: pozycja 1 : 0,71% (258 głosów)
- DUBIŃSKA Karla Magdalena: pozycja 2 : 0,71% (258 głosów)
- LESZCZYŃSKI Wojciech: pozycja 3 : 0,71% (258 głosów)
- KUREK Angelika: pozycja 4 : 0,71% (258 głosów)
- ORZEPOWSKI Mieczysław: pozycja 5 : 0,71% (258 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PYZOWSKI Mariusz Paweł: pozycja 1 : 1,98% (719 głosów)
- WRONA Adela Halina: pozycja 2 : 1,98% (719 głosów)
- KICZKO Aleksander: pozycja 3 : 1,98% (719 głosów)
- JANOSZUK Irena: pozycja 4 : 1,98% (719 głosów)
- LEONIUK Sławomir: pozycja 5 : 1,98% (719 głosów)
- DUBIŃSKA Renata: pozycja 6 : 1,98% (719 głosów)
- BAJENA Łukasz: pozycja 7 : 1,98% (719 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE:
- SZAWKAŁO Jerzy: pozycja 1 : 2,22% (808 głosów)
- ŁUBKO Monika: pozycja 2 : 2,22% (808 głosów)
- PARZONKO Robert: pozycja 3 : 2,22% (808 głosów)
- FIEDORCZUK Barbara: pozycja 4 : 2,22% (808 głosów)
- SELWESTROWICZ Mateusz: pozycja 5 : 2,22% (808 głosów)
- KOJTYCH Halina: pozycja 6 : 2,22% (808 głosów)
- SZUMARSKI Grzegorz: pozycja 7 : 2,22% (808 głosów)
KOMITET WYBORCZY SIEMIATYCKIE POROZUMIENIE WYBORCZE:
- SOBIESZUK Wiesława: pozycja 1 : 2,78% (1 011 głosów)
- TURCZYNIAK Igor: pozycja 2 : 2,78% (1 011 głosów)
- PUĆKO Magdalena: pozycja 3 : 2,78% (1 011 głosów)
- SYPEK Damian Michał: pozycja 4 : 2,78% (1 011 głosów)
- KUTYNA Joanna: pozycja 5 : 2,78% (1 011 głosów)
- WICHOWSKI Piotr: pozycja 6 : 2,78% (1 011 głosów)
- WIERCHOW Mirosław: pozycja 7 : 2,78% (1 011 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH LUDOWY:
- BORKUŁAK Artur: pozycja 1 : 3,26% (1 184 głosów)
- MARKIEWICZ Jan: pozycja 2 : 3,26% (1 184 głosów)
- BARANOWSKI Michał Łukasz: pozycja 3 : 3,26% (1 184 głosów)
- DEMIANOWICZ Katarzyna: pozycja 4 : 3,26% (1 184 głosów)
- KRAUZE Ernest: pozycja 5 : 3,26% (1 184 głosów)
- ROMANIUK Renata: pozycja 6 : 3,26% (1 184 głosów)
- WIERCIŃSKA Iwona Bronisława: pozycja 7 : 3,26% (1 184 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Odszedł Janusz Rewiński
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?