Zielone Świątki 2018 przypadają w niedzielę, 20 maja - jest to jednocześnie niedziela z zakazem handlu. Gdzie będzie można zrobić zakupy 20.05.2018? Sprawdźcie listę sklepów otwartych w Zielone Świątki.

Zielone Świątki 2018: sklepy otwarte, sklepy czynne, sklepy zamknięte


W najbliższą niedzielę, 20 maja przypadają Zielone Świątki. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy, wszystkie sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Tesco, Auchan, Real czy Carrefour będą zamknięte. Z pewnością zakupy będziemy mogli zrobić w sklepach Żabka czy Freshmarket.

Zielone Świątki 2018 zawsze wypadają w niedzielę


Zielone Świątki to święto ruchome. Oznacza to, że jego data jest związana z terminem Wielkiejnocy. W tym roku Niedziela Wielkanocna miała miejsce 1 kwietnia. Zielone Świątki obchodzi się 49 dni (7 tygodni) później.

Zielone Świątki, czyli tak naprawdę Zesłanie Ducha Świętego zawsze wypada w niedzielę. Od kilku lat Zielone Światki to również dzień ustawowo wolny od pracy, co wiąże się z zakazem handlu.

Zielone Świątki 2018: święto Zesłania Ducha Świętego


Zielone Świątki to tak naprawdę święto Zesłania Ducha Świętego. Potoczna nazwa uroczystości ma kojarzyć się z wiosną. W czasach przedchrześcijańskich obchodzono święta (na przełomie maja i czerwca) związane z kultem obfitości, zdrowia i rozkwitającej przyrody. Kościół katolicki w podobnym czasie obchodzi pamiątkę Zesłania Ducha Świętego. Według Dziejów Apostolskich wydarzenie to rozgrywało się w pierwszą pięćdziesiątnicę po zmartwychwstaniu Jezusa.

Zielone Świątki 2018: sklepy czynne, sklepy otwarte


Sklepy czynne w niedzielę w Zielone Świątki. 20 maja przypadają Zielone Świątki. W tym dniu większość sklepów będzie zamknięta. Otwarte będą natomiast małe osiedlowe sklepiki. Gdzie zrobimy zakupy w niedzielę, 20 maja w Zielone Świątki? Sprawdźcie!

Otwarte będą na pewno dyżurne apteki a także kina, baseny, kręgielnie, kawiarnie, restauracje i inne miejsca rozrywki.
Jeśli jednak będziemy musieli zrobić zakupy, możemy liczyć na małe osiedlowe sklepiki, typu Żabka czy Freshmarket. Otwarte będą również niektóre sklepy znajdujące się przy stacjach benzynowych.

ZIELONE ŚWIĄTKI 2018. BIEDRONKA


W Zielone Świątki w niedzielę 20 maja 2018 sklepy sieci Biedronka będą zamknięte. W sobotę 19 maja 2018 sklepy sieci Biedronka będą czynne, jak w zwykłą sobotę.

ZIELONE ŚWIĄTKI 2018. LIDL


W Zielone Świątki w niedzielę 20 maja 2018 sklepy sieci Lidl będą nieczynne. W sobotę 19 maja 2018 sklepy będą czynne w normalnych godzinach.

ZIELONE ŚWIĄTKI 2018. KAUFLAND


W Zielone Świątki w niedzielę 20 maja 2018 sklepy sieci Kaufland będą nieczynne. W sobotę 19 maja 2018 sklepy sieci Kaufland będą czynne jak zwykle.

ZIELONE ŚWIĄTKI 2018. TESCO


Sklepy sieci Tesco w niedzielę 20 maja 2018 będą nieczynne. W sobotę 19 maja 2018 sklepy Tesco będą czynne czynne w normalnych godzinach.

ZIELONE ŚWIĄTKI 2018. AUCHAN


Sklepy Auchan w niedzielę 20 maja 2018 będą zamknięte. W sobotę 19 maja 2018 sklepy tej sieci będą czynne w normalnych godzinach.


Źródło: TVN24

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!