Zwycięstwo biało-czerwonych z Walią

Robert Tomasik
Reprezentacja Polski pokonała 1:0 Walię w meczu towarzyskim rozegranym w Vila Real de Santo Antonio w Portugalii.

Mecz był ostatnim etapem przygotowań do wiosennych spotkań polskiej reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw świata.

Polska drużyna atakowała od pierwszych minut spotkania. W 16. minucie spotkania bramkę przeciwników zaatakował Jacek Krzynówek, akcja nie przyniosła jednak rezultatu. Bezbramkowa była również późniejsza kontra Walijczyków.

Po przerwie na boisku pojawli się m.in. Artur Boruc, Roger Guerreiro i Euzebiusz Smolarek, ale gra Polaków długo wyglądała równie bezbarwnie, jak w pierwszej części spotkania.

Wszystko zmieniło się w 80. minucie, kiedy fantastycznym technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Roger, który przelobował bramkarza reprezentacji Walii.

Polska - Walia 1:0 (0:0)