Zostaw te okulary. Dzięki temu zabiegowi nie będą Ci więcej potrzebne!

Materiał partnera zewnętrznego
Laserowa korekcja wzroku to zabieg okulistyczny, który z roku na rok zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego - w cenie około 4. tysięcy złotych (Vidium Medica) można odzyskać pełną sprawność widzenia nawet z wadą -12,0 dioptrii! Na porzucenie okularów i soczewek kontaktowych mogą też liczyć osoby z dalekowzrocznością czy astygmatyzmem. W dodatku liczba powikłań sięga jedynie 1% przeprowadzonych zabiegów. Brzmi rewelacyjnie? Sprawdź, czy kwalifikujesz się do leczenia.

Dlaczego laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku sprawia, że okulary i soczewki bez których do tej pory nie byliśmy w stanie funkcjonować, stają się kompletnie zbędne. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a ryzyko powikłań właściwie nie występuje. Co równie ważne, nie kosztuje majątku - szczególnie jeśli policzymy, ile na przestrzeni lat wydajemy na zakup okularów czy soczewek kontaktowych. Pierwszy ruch po przebudzeniu to poszukiwanie okularów? Złe widzenie przeszkadza Ci w uprawianiu sportów, w pracy, w normalnym funkcjonowaniu? To zdecydowanie coś dla Ciebie!

https://vidiummedica.pl/

Kto może poddać się laserowej korekcji wzroku?

Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane osoby powyżej 21 roku życia, ze stabilną wadą wzroku . Dla Pacjentów u których przyczyną wady wzroku jest starczowzroczność, rozwiązaniem może być refrakcyjna wymiana soczewki. Zanim wydana zostanie zgoda na zabieg, pacjenci przechodzą badania kwalifikacyjne, w trakcie których przeprowadzana jest bardzo szczegółowa diagnostyka, na podstawie której lekarz dobiera odpowiednią metodę zabiegu. Więcej informacji tutaj.

O czym warto pamiętać?

- Twoja wada wzroku musi być stabilna ( przez ostatni rok nie powinna

pogorszyć się o więcej niż 0,50 dioptrii),

- przed badaniem, należy zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych - miękkich na 2 tygodnie, twardych 4 tygodnie. W tym czasie musimy przerzucić się ostatni raz w życiu na okulary

- w trakcie badania Pacjent ma poszerzane źrenice, co powoduje pogorszenie widzenia nawet na kilka godzin, warto pamiętać aby zabrać ze sobą osobę towarzyszącą

Zdecydowane przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu:

- jaskra,

- zaćma,

- choroby plamki żółtej,

- aktywne zapalne schorzenia oczu,

- zaburzenia siatkówki oka wynikające z choroby cukrzycowej,

- choroby autoimmunologiczne,

- ciąża i karmienie piersią,

- niestabilna wada wzroku (młody wiek, gwałtowne pogorszenie się wzroku),

- patologiczne zmiany na rogówce (stożek rogówki, blizny rogówki, choroby

dystroficzne, wrodzone patologie),

- silne alergie,

- skłonność do tworzenia się bliznowców,

Jak wygląda zabieg laserowej korekcji wzroku?

Niezależnie od wybranej metody laserowej korekcji wzroku, przygotowanie pacjenta i jego pobyt na sali zabiegowej przebiega podobnie i trwa kilkanaście minut.

Sam zabieg laserowej korekcji wzroku odbywa się w znieczuleniu miejscowym a pacjent przez cały czas pozostaje w kontakcie z lekarzem, który na bieżąco informuje o przebiegu zabiegu. Zastosowanie kropli znieczulających sprawia, że jest on całkowicie bezbolesny.

W trakcie zabiegu pacjent leży na specjalnym łóżku, stanowiącym element zestawu laserów, a jego głowa jest umieszczona na specjalnej podkładce zabezpieczającej ewentualne ruchy. Powieki unieruchamiane są przed mruganiem specjalną rozwórką. Cała procedura trwa kilkanaście minut, a po zabiegu pacjent pozostaje ok. 30 min w pokoju wypoczynkowym. Po tym czasie lekarz kontroluje stan oczu, przekazuje pacjentowi informację odnośnie efektów zabiegu, terminu wizyt kontrolnych oraz dalszych zaleceń. Więcej o przebiegu zabiegu dowiesz się tutaj.

Rekonwalescencja po zabiegu

Warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu obraz widziany przez pacjenta będzie zamglony. Poprawa ostrości widzenia następuje stopniowo w zależności od rodzaju wady i metody przeprowadzonego zabiegu. Więcej o rekonwalescencji znajdziesz tutaj.

Czego unikać po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Aby uniknąć komplikacji, należy ściśle trzymać się zaleceń lekarza okulisty. Konieczne jest przyjmowanie wskazanych leków i kropli, które wspomagają regenerację oka. Nie można trzeć ani uciskać oczu, należy zgłaszać się na regularne kontrole, chronić oczy okularami przeciwsłonecznym i przez 7 dni nie wykonywać makijażu oczu. Bezwzględnie trzeba unikać pracy przy komputerze przez kilka pierwszych dni, omijać pomieszczenia zakurzone i zadymione, a przez pierwszy miesiąc nie opalać się, nie korzystać z solarium i unikać wysiłku fizycznego. Przez pierwsze trzy miesiące nie powinno się też kąpać w basenie i akwenach otwartych - dopuszczalne są sytuacje jedynie w przypadku użycia okularów ochronnych w taki sposób, aby nie dopuszczać do kontaktu wody z okiem.

Kiedy najlepiej przeprowadzić zabieg korekcji laserowej wzroku?

Laserową korekcję wzroku najlepiej zaplanować w okresie w którym nie planujemy wyjazdów wakacyjnych. Oczywiście nie jest to przeciwwskazaniem, a zabiegi przeprowadzamy przez cały rok, ale wiemy z doświadczenia, że w takim okresie najtrudniej Pacjentom trzymać się

zaleceń” - tłumaczy doktor Marcin Jawor, z Vidium Medica).

Jak przygotować się do zabiegu?

Laserowa korekcja wzroku to coś dla Ciebie? Jesteś zdecydowany? Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, najważniejsza jest wizyta kwalifikacyjna w specjalistycznej klinice, gdzie wspólnie z lekarzem podejmiecie decyzję o najkorzystniejszej metodzie korekcji dla Twoich oczu.

Ponadto trzeba pamiętać o:

- choć do pracy można wrócić już nawet 24 h po zabiegu, dobrze

przemyśleć kilkudniowy urlop, aby pozwolić oczom się zregenerować.

Szczególnie dotyczy to osób pracujących przy komputerze, fizycznie czy w

miejscach zadymionych,

- min. 24 h przed zabiegiem należy zrezygnować z makijażu oczu,

- nie należy spożywać alkoholu 24 h przed zabiegiem,

- po zabiegu nie można prowadzić samochodu (na zabieg warto przyjść z

osobą towarzyszącą),

- należy nie przerywać przyjmowania leków (w tym antykoncepcji) na 6

miesięcy przed i 6 miesięcy po zabiegu,

Jak wybrać odpowiednią klinikę do przeprowadzanie zabiegu?

Wybór kliniki okulistycznej jest bardzo ważny - w końcu zdrowie swoich oczu chcemy powierzyć wyłącznie najlepszym specjalistom. Ważny jest również komfort przeprowadzonego zabiegu, doskonała opieka lekarza, któremu ufamy i który budzi w nas sympatię. „Dlatego najlepiej udać się najpierw na wizytę wstępną, aby sprawdzić, czy lekarz i klinika budzi w nas zaufanie -mówi doktor Marcin Jawor z Vidium Medica - nie bez znaczenia są również dobre opinie o klinice w internecie.”. Sama renoma ośrodka na pewno nie jest tym, czym należy się kierować w wyborze.

Laserowa korekcja wzroku - kiedy warto?

Nie trzeba mieć specjalnego powodu, aby zdecydować się na laserową korekcję wzroku. Wada nie musi nam przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, w uprawianiu sportu czy w pracy. Jeśli czujemy się z nią niezbyt komfortowo, chcielibyśmy podziwiać świat „nie przez szybę” i po prostu, móc zapomnieć o okularach czy soczewkach - to coś zdecydowanie dla nas. Pamiętaj, więcej o laserowej korekcji wzroku dowiesz się tutaj.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto