Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Został miesiąc na podjęcie decyzji, czy posłać dziecko do szkoły, czy przedszkola

Teresa Grabowska
Polskapresse
Zgodnie ze zmianą w ustawie o systemie oświaty od 2012 roku rozpoczęcie nauki w wieku sześciu lat będzie obowiązkowe dla wszystkich dzieci. Do tego czasu rodzice sami mogą decydować, czy chcą posłać dziecko do I klasy, czy do oddziału przedszkolnego. Już za miesiąc tę decyzję będą musieli podjąć rodzice ponad 15 tysięcy warszawskich sześciolatków.

Tak jak w ubiegłym roku zapisy sześciolatków prowadzone będą z wykorzystaniem elektronicznego systemu. Przyjęcie takiego modelu prowadzenia zapisów pozwala na dostosowanie liczby i rodzajów oddziałów dla sześciolatków do oczekiwań rodziców.

Niebawem rozpoczną się zapisy
W tym roku zapisy rozpoczną się 9 marca. Do 28 marca rodzice będą mieli czas na złożenie w szkole formularza zapisu. - Teraz, to znaczy w okresie przejściowym wprowadzania reformy, warto jest zapisać sześciolatka do I klasy.

Teatr Ochoty dla dorosłych i dla dzieci

W oddziałach tych uczy się mniej uczniów i jest wyrównany poziom nauczania - do klas I trafiają tylko dzieci, które są gotowe do rozpoczęcia nauki. Sześciolatki mają większe szanse edukacyjne niż ich rówieśnicy w oddziałach przedszkolnych, gdyż realizują inną niż przed reformą podstawę programową - mówi Jolanta Lipszyc, dyrektor miejskiego Biura Edukacji.

Szkoły przygotowane do przyjęcia sześciolatków
Warszawski samorząd przygotował się do reformy obniżenia wieku szkolnego. Już dwa lata temu oddziały dla sześciolatków w szkołach podstawowych zostały zorganizowane zgodnie z warszawskim standardem organizacyjnym.

Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem - 12 lutego

Sale dydaktyczne zostały dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów, powstało wiele przyszkolnych placów zabaw, po lekcjach organizowane są opieka oraz bezpłatne zajęcia dodatkowe, np. sportowe, artystyczne itp. Na życzenie rodziców dzieci mają przygotowywane trzy posiłki dziennie, szkoły zapewniają pomoc psychologa, pedagoga, reedukatora, logopedy i pielęgniarki.

Kampania informacyjna dla rodziców
Aby ułatwić rodzicom podjęcie decyzji o wyborze drogi edukacyjnej dziecka, w przedszkolach i szkołach podstawowych prowadzona jest kampania informacyjna.
Organizowane są konferencje dzielnicowe, warsztaty dla rodziców, dni otwarte w szkołach podstawowych, dyżury psychologów w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, porady internetowe pedagogów i psychologów.

Rodzice otrzymują również materiały informacyjne na temat oferty edukacyjnej szkół podstawowych oraz gotowości szkolnej dziecka sześcioletniego, w tym poradnik "Zanim sześciolatek pójdzie do szkoły".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto