Zielona promenada, apartamentowce z widokiem na Wisłę i setki nowych mieszkań.

Artykuł sponsorowany
Nowe oblicze Zabłocia. Te inwestycje zmienią dzielnicę Łącznie do dyspozycji lokatorów zostanie oddane kolejne kilkaset nowych mieszkań na dwóch osiedlach, zlokalizowanych w sercu modnej dzielnicy. Zabłocie w ostatnich latach stało się prawdziwą ziemią obiecaną dla nowych inwestycji. Z jednej strony bardzo atrakcyjne położenie z wieloma szlakami komunikacyjnymi. Nie można również zapominać o czekających na nowe życie postindustrialnych hal, które coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnej zabudowie.

NOWE OSIEDLE Z WIDOKIEM NA CAŁĄ WISŁĘ
Jedną z głównych inwestycji, które są obecnie realizowane na Zabłociu to osiedle Riverside, budowane przez firmę Galinvest. Składać się ono będzie z trzech 7- kondygnacyjnych budynków, po-łączonych ze sobą garażem podziemnym, z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi.

Do realizacji projektu zostaną wykorzystane materiały najwyższej jakości materiały, które mają zapewnić wieloletni komfort korzystania z mieszkania.

W obiektach na przyszłych lokatorów czekają mieszkania o różnym metrażu od 25 do 141 metrów kwadratowych. Nie zabraknie również nowoczesnych apartamentów z widokami na Wisłę, które zostaną wyposażone w bardzo szerokie tarasy.

Tymczasem mieszkania na wysokim parterze będą wyposażone dodatkowo w zielone ogródki o dużej powierzchni, które stworzą idealne warunki do odpoczynku wśród bujnej roślinności.
Do dyspozycji mieszkańców zostaną także oddane tereny zielone, oświetlone ścieżki dla pieszych oraz plac zabaw dla dzieci, którzy zostanie ulokowany tuż nad brzegiem Wisły. Inwestor w na terenie osiedla przewidział również miejsca postojowe.

Dużym atutem inwestycji jest również lokalizacja. Do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej jest zaledwie 200 metrów, co pozwala na swobodne poruszanie się po całym mieście. Jednocześnie, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się przedszkola, szkoły, siedziba Akademii Krakowskiej, obiekty kulturalne czy handlowe.

Przyszli lokatorzy ponad 250 mieszkań na osiedlu Riverside będą mogli spać spokojnie, dzięki sieci monitoringu na terenie całej inwestycji, domofonowi i drzwiom antywłamaniowym. Zakończenie budowy inwestycji planowane jest w 2017 roku.

-Jest to kolejna inwestycja realizowana po sukcesie Polonijnej tym razem skierowana dla klientów poszukujących świetnej lokalizacji i wysokiego standardu w atrakcyjnej cenie - podkreśla Łukasz Ziob, prezes spółki grupy Galinvest. Jest ona również odpowiedzialna za kameralną inwestycję przy ul. Szwedzkiej 25 w Dębnikach, gdzie w cichej okolicy Galinvest zbudował nowoczesny apartamentowiec z ponad 30 mieszkaniami.

JEDYNY TAKI PASAŻ W KRAKOWIE

Ważny krok do rozwoju Zabłocia dokłada również firma IMS Budownictwo, która przystąpiła właśnie do realizacji II etapu budowy Pasażu Podgórskiego. Zlokalizowany pomiędzy ulicami Romanowicza i Ślusarską, będzie stanowił kontynuację już zbudowanych budynków. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane obiekty liczące od 4 do 8 kondygnacji, a każdy z nich będzie wyposażony w windę.

256 mieszkań o wielkości od 28 do 80 metrów kwadratowych będą dostępne ze wszystkimi instalacjami, tynkami wewnętrznymi, stolarką okienną, parapetami, drzwiami zewnętrznymi oraz kaloryferami. Na parterach zarezerwowano miejsca na lokale handlowe.

- Powstający kompleks w dużym stopniu przyczyni się do przeobrażenia wyglądu najbardziej wyeksponowanej od strony Wisły dzielnicy - podkreślił Eugeniusz Chodacki, prezes IMS Budownictwo. Najbardziej charakterystycznym elementem inwestycji jest promenada nad Wisłą, pomiędzy ulicami Ślusarską i Romanowicza. Została ona obsadzona trwałą zielenią w postaci m.in. drzew iglastych oraz małą architekturą np. ławki.

-Jest to świetne miejsce dla osób czynnie uprawiaj ących sport . Jadąc na rowerze wzdłuż bulwarów wiślanych możemy dotrzeć aż do Tyńca, a nawet na Bielany - dodaje Eugeniusz Chodacki.

IMS ma już za sobą budowę I etapu Pasażu Podgórskiego, w którym wszystkie mieszkania znalazły już swoich nabywców. Ponadto firma od lat z po-wodzeniem buduje osiedla w wielu krakowskich dzielnicach. W Bieżanowie powstały 4 sześciokondygnacyjne bloki mieszkalne, składające się na osiedle „Trzy Kolory”.

W Płaszowie przy ul. Myśliwskiej 5 zbudowali osiedle „Parkowa Siódemka” ze 188 mieszkaniami w trzech obiektach o różnej wysokości. Natomiast przy ul. Przewóz 36 firma wzniosła osiedle „Mały Przewóz”, w którym dla potrzeb lokatorów oddano aż 200 mieszkań.

Dodaj ogłoszenie