Zgodne wygrane

pg
Po 4:2 wygrały swoje pierwsze spotkania w półfinale play off obrońcy tytułu mistrzowskiego, Dwory Unia i Wojas Podhale. Jak widać nie były to łatwe zwycięstwa, ale zarówno oświęcimianie jak i nowotarżanie kontrolowali ...

Po 4:2 wygrały swoje pierwsze spotkania w półfinale play off obrońcy tytułu mistrzowskiego, Dwory Unia i Wojas Podhale. Jak widać nie były to łatwe zwycięstwa, ale zarówno oświęcimianie jak i nowotarżanie kontrolowali przebieg meczów. Zresztą w tej fazie rozgrywel należy zapomnieć o łatwych meczach.

Teraz bodaj najważniejsze, drugie spotkania. W tej fazie mogą być decydujące, bowiem w przypadku ponownych wygranych faworytów, szanse Stoczniowca i GKS-u Tychy na awans do finału będą już minimalne.

Oświęcimianie prowadząc w 27 minucie 3:1 mogli już grać spokojnie. Byłby on większy, gdyby podopiecznie Karela Suchanka wykazali w drugiej tercji lepszą skuteczność. O co zresztą miał największe pretensje do nich oświęcimski szkoleniowiec.

- Gdyby odrobine lepsza skuteczność, powinniśmy szybciej odskoczyć tyszanom - powiedział trener Karel Suchanek - Do tego na początku ostatniej zupełnie niepotrzebnie do głosu doszły nerwy, a w efekcie wykluczenia.

Dzisiajszy mecz w Tychach jest dla gospodarzy spotkaniem ,o wszystko", ale oświęcimianie już nieraz pokazywali, że potrafią takie pojedynki wygrywać.

W Nowym Targu szkoleniowiec Stoczniowca miał sporo uwag do swojego golkipera, Tomasza Wawrzkiewicza. Faktycznie reprezentacyjny golkiper ma na sumieniu dwie bramki.

- Nie był to wielki mecz w naszym wykonaniu, ale liczy się końcowy efekt - trener Wojasa Podhale, Andrzej Słowakiewicz - W takim spotkaniach rzadko gra jest przyjemna dla oka. To twarda walka od pierwszej do ostatniej minuty. Mimo doświadczenia z ekstraligi, jednak zawodnicy byli trochę spięci w tym meczu. W drugim, powinno być już wszystko normalnie.

W Krynicy, Andrzej Pasiut ma nadzieję, że jego podopieczni zagrają z identyczną determinacją co w niedzielę, a bramkarzowi Łukszowi Kiedewiczowi nie przytrafi się kolejny ,dzień konia". A wtedy wszystko będzie możliwe

Dzisiaj grają - o miejsca 1 - 4: GKS Tychy - Dwory S. A. Unia Oświęcim; Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale SSA Nowy Targ; o miejsca 5 - 8: KTH KM Krynica - TKH Toruń; GKS Katowice - Orlik Opole. Wszsytkie mecze o godz. 18.