Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zet Pe Te na Dolnych Młynów przeszło do historii. Przed lokalem zebrały się tłumy

Anna Kowalska
Zet Pe Te nazywał się "domem kultury w wersji 2.0.". Były tam koncerty, imprezy, sztuki, pokazy filmowe, przestrzeń dla rozmaitych inicjatyw społecznych i artystycznych.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Zet Pe Te na Dolnych Młynów to była przestrzeń, w której sztuka spotykała się z kulturą alternatywną i inicjatywą społeczną. Miejsce skupiające ludzie kreatywnych.

"Zet Pe Te to miejsce historycznie i ideowo związane z dawną Cygarfabryką, która w 1958 roku przemianowana została na Zakład Przetwórstwa Tytoniowego. W naszym logo widnieje pracująca tu niegdyś polska Carmen – piękna Mańka, będąca największą inspiracją najgłośniejszego przedwojennego wodewilu pt. „Królowa przedmieścia” autorstwa Konstantego Krumłowskiego. Mańka jest z nami jednak nie tylko ze względu na miejsce i całą opowieść (którą będziemy Wam z przyjemnością snuć), ale przede wszystkim stanowi dla nas inspirację do przecierania nowych artystycznych szlaków i twórczego networkingu artystów z rozmaitych dziedzin. To muza przyświecająca idei Zet Pe Te, którą stanowi budowanie miejskiego ekosystemu pomysłów. Na naszych oczach rośnie prawdziwa wizytówka krakowskiej przestrzeni kulturalnej" - czytamy na profilu Zet Pe Te na Facebooku.

Gdzie będą spotykać się fani Zet Pe Te po zamknięciu Dolnych Młynów?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Zet Pe Te na Dolnych Młynów przeszło do historii. Przed lokalem zebrały się tłumy - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto