Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapukają do 10 tys. gospodarstw domowych i zadadzą wiele pytań także najmłodszym. Kraków rozpoczyna Kompleksowe Badania Ruchu 2023

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Andrzej Banaś
Tak, jak było zapowiadane, w Krakowie rozpoczyna się realizacja badań ankietowych w ramach Kompleksowych Badań Ruchu 2023, które swoim zakresem obejmują krakowski obszar metropolitalny. Łącznie weźmie w nim udział 36 gmin. Ankieterzy przeprowadzą wywiady w losowo wybranych domostwach z wszystkimi obecnymi mieszkańcami powyżej szóstego roku życia. Łącznie przebadanych zostanie 10 tys. gospodarstw domowych, z czego 6 tys. z terenu Krakowa i 4 tys. z terenu strefy podmiejskiej. Ostatni raz w Krakowie badania na tak szeroką skalę przeprowadzono w 2013 r.

Jednym z elementów kompleksowych badań ruchu są badania ankietowe mieszkańców dotyczące realizowanych podróży oraz preferencji transportowych. Pod koniec kwietnia br. została podpisana umowa z wykonawcą, który zajmie się realizacją badań ankietowych. W ramach przeprowadzonego postępowania zwyciężyło konsorcjum firm:IBC Advisory SA z siedzibą w Warszawie, CBM Indicator Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i MWG Studio Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kiedy?

Wywiady w gospodarstwach domowych będą prowadzone od 10 maja do 17 czerwca włącznie, w każdą środę, czwartek i piątek po godz. 17.00 oraz w soboty po godz. 10.00.

Dodatkowo, zostanie zrealizowanych 800 krótkich ankiet na parkingach typu Park+Ride / Bike+Ride, dotyczących aktualnie realizowanych podróży przez korzystających z nich użytkowników. Badania te będą wykonywane w godz. 6.00-9.00 oraz 15.00-17.00 we wtorki, środy i czwartki.

Ankieterzy będą mieć identyfikatory!

- Każdy ankieter działający na zlecenie Krakowa będzie posiadał w widocznym miejscu identyfikator zawierający: zdjęcie, imię i nazwisko, numer służbowy, nazwę pracodawcy, dane Krakowa, nazwę projektu, imię i nazwisko oraz numer kontaktowy do kierownika badań, pieczęć Krakowa oraz pracodawcy. Ponadto każdy ankieter będzie posiadał list polecający Prezydenta Miasta Krakowa - informuje krakowski magistrat.

Co da przeprowadzenie badania?

Po przeprowadzeniu badań, zostanie przygotowany szczegółowy raport zwierający opis zachowań komunikacyjnych mieszkańców krakowskiego obszaru metropolitalnego. Rezultaty posłużą do opracowania modelu ruchu systemu transportowego Krakowa i obszaru metropolitalnego oraz opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej.

- Wypracowany model ruchu będzie stanowił podstawę do podejmowania decyzji dotyczących realizacji bieżących zadań oraz planowania rozwoju systemu transportowego krakowskiego obszaru metropolitalnego w celu poprawienia i ułatwienia przemieszczania się jego mieszkańców po całym obszarze. Ponadto, opracowanie SUMP będzie podstawą do ubiegania się o pozyskanie dofinansowania na projekty związane z systemem transportowym ze środków Unii Europejskiej w perspektywie 2021-2027 (m.in. na budowę i rozbudowę węzłów przesiadkowych, parkingów P&R, tras rowerowych, modernizację taboru) - dodaje magistrat.

Zmiany w Kodeksie Pracy od 26 kwietnia

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Zapukają do 10 tys. gospodarstw domowych i zadadzą wiele pytań także najmłodszym. Kraków rozpoczyna Kompleksowe Badania Ruchu 2023 - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto