ZAKOCHAJ SIĘ...nie tylko na wiosnę!

Materiał informacyjny DUET CENTRUM
Udostępnij:

Duet Centrum Zapoznawcze od 20. lat łączy skutecznie w pary

- Choć coraz częściej stawiamy na "work-life balance", nadal żyjemy w biegu. Gdy na co dzień angażujemy się w szereg różnych obowiązków, trudno jest znaleźć czas na poszukiwania swojej "drugiej połówki". Możliwości nawiązywania nowych znajomości w sposób spontaniczny są mocno zawężone, bardziej znane z komedii romantycznych niż przykładów wziętych z życia – mówi Paweł Niemiec, właściciel Duet Centrum – biura zapoznawczo-matrymonialnego, które prowadzi od dwudziestu lat.

I po chwili dodaje: - Nasi Klienci nie mają trudności w umówieniu się na przysłowiową "randkę", a wręcz przeciwnie. Większym wyzwaniem jednak okazuje się znalezienie takiej osoby, z którą spotkanie będzie ciekawe i wartościowe. Bez poczucia straconego czasu. Z perspektywą na kolejne.

Tam, gdzie szukają miłości osoby niezależne i wykształcone

Ograniczenia w nawiązywaniu wartościowych znajomości nie wynikają z braku poczucia własnej wartości, kompleksów, niskiego poziomu otwartości czy ubytku w kompetencjach partnerskich. Najczęściej jest zupełnie odwrotnie; Duet Centrum Zapoznawcze umożliwia nawiązywanie kontaktów pomiędzy osobami wolnymi, wykształconymi, niezależnymi. Wszyscy podkreślają, jak ważne jest to, aby ich przyszły partner reprezentował podobny styl życia, poziom kultury osobistej, atrakcyjności fizycznej, systemu wartości.

Biuro matrymonialne czy portale randkowe?

Na czasie są portale i aplikacje randkowe, które wyrastają jak grzyby po deszczu; Internet daje w tej kwestii szereg możliwości. - Nie kwestionujemy Internetu jako źródła kontaktów interpersonalnych, bo każdy z naszych Konsultantów z pewnością mógłby podać co najmniej jeden przykład pary, która poznała się w świecie wirtualnym – mówi Anna Kosman, pracująca na co dzień w małopolskim oddziale Duet Centrum. - Każdy, kto korzystał choć raz z portalu randkowego, wie jednak, że spotkanie wartościowego partnera czy atrakcyjnej kandydatki na żonę w sieci to nie lada wyzwanie. Łatwy dostęp do portali i ich powszechność, niski abonament oraz anonimowość użytkowników nie sprzyjają nawiązywaniu wartościowych znajomości.

Zespół Duet Centrum jest zgodny: w Internecie jest wszystko i nic. Portale randkowe "chwalą się" kilkoma milionami użytkowników. To może robić wrażenie. Ale ten pozornie duży wybór bardziej utrudnia niż pomaga; ilość nie idzie w parze z jakością, a szukanie partnerki / partnera na życie przypomina zakupy w hipermarkecie. Anonse matrymonialne nie są weryfikowane. W gąszczu setek tysięcy profili, bardziej i mniej wiarygodnych, trudno jest znaleźć ciekawą, godną uwagi osobę, a równie trudno jest zaprezentować samego siebie.

- Klienci Duet Centrum mają dość zalewu nie sprawdzonych ofert i przypadkowych randek, które kończą się niesmakiem. Część z nich, z różnych względów, nie może pozwolić sobie na założenie konta na profilu randkowym, bo nie chce uczestniczyć w takim castingu i nie chce poddawać się publicznemu ekshibicjonizmowi. Coraz częściej też słyszymy o przeróżnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z takich aplikacji. - mówi Katarzyna Milczarek, konsultantka Duet Centrum.

Kto korzysta z biur matrymonialnych?

"Oszust z Tindera", dokument Netflixa z początku roku, nawiązał do problemu i na nowo wzniecił dyskusję na temat oszustów, którzy działają w aplikacjach randkowych. W odróżnieniu od portali internetowych, jak i firm o zbliżonym profilu działalności, baza Duet Centrum jest weryfikowana, co niewątpliwie przekłada się na poczucie bezpieczeństwa Klientów. Współpraca z biurem to także pewność poznawania osób stanu wolnego, które pragną przypieczętować znajomość w świecie realnym, nie chowając się za ekranem telefonu czy monitorem komputera.

Izabela Wiciak, doradca personalny Duet-u, mówi: - Wzięty krakowski adwokat, wykładowca akademicki czy osoba znana nam z pierwszych stron gazet nie założy sobie konta na portalu randkowym, nie mówiąc o udostępnieniu fotografii. Po pierwsze, nie ma na to czasu. Po drugie, oczekuje dyskrecji. Po trzecie, nie chce być postrzegana przez potencjalnego partnera / partnerkę poprzez pryzmat zajmowanego stanowiska czy poziom zamożności.

Gdy brakuje czasu na randki… z pomocą przychodzi biuro matrymonialne

Klienci biura Duet Centrum często podkreślają, że na co dzień nie mają zbyt wielu okazji do poznawania nowych osób. W kontaktach towarzyskich trudno im wyjść poza swoje środowisko zawodowe, a nie zawsze chcą wiązać się z kimś, kto pracuje w tej samej firmie czy tej samej branży.

Przykładem może być dojrzały 50-latek. Z wykształcenia lekarz, pasjonat swojej pracy. Samotność zaczęła mu dokuczać dwa lata po śmierci żony; ograniczone kontakty pozazawodowe właściwie wykluczyły go z życia towarzyskiego. Aplikacja randkowa w telefonie, w jego odczuciu, mogłaby przynieść więcej strat niż korzyści. Biuro matrymonialno-zapoznawcze okazało się strzałem w 10-tkę; po dwóch miesiącach współpracy związał się z nieco młodszą Panią Anną, która prowadzi na co dzień własny salon kosmetyczny.

Konsultantka Duet Centrum wspomina także współpracę z jedną ze znanych osobistości telewizyjnych. Klientka spotykała się z mężczyznami poleconymi przez biuro i bardzo cieszyła się, że w końcu może porozmawiać z kimś, kto nie ocenia jej przez pryzmat tego, co piszą o niej plotkarskie portale. A, co ciekawe, związała się z mężczyzną, który do trzeciej randki nie skojarzył jej osoby, bo... nie ogląda telewizji.

Jak w praktyce wygląda kojarzenie par?

Podstawą nawiązania współpracy jest rozmowa / wywiad. Paweł Niemiec dodaje: -
Tylko wtedy, gdy znamy Klienta osobiście, możemy stworzyć usługę dopasowaną pod kątem jego wartości, potrzeb i oczekiwań. Ogromny kapitał wiedzy, którym dysponujemy, jak i dwudziestoletnie doświadczenie w pracy dla tysięcy ludzi, pozwolił na stworzenie własnego "know-how"autorskich metod pracy, gwarantujących Klientom profesjonalizm, skuteczność i przyjazną atmosferę współpracy. W kojarzeniu par niezbędne jest wychodzenie poza schematy; nie dopasowujemy ofert na podstawie testów czy algorytmów, bo nie wierzymy w ich skuteczność... Stawiamy na rozmowę, współpracę, empatię, otwartość, zaangażowanie.Trzeba rozmawiać i uważnie słuchać, aby zobaczyć człowieka pod świetnie skrojonym garniturem. To potrzeby i preferencje Klienta wyznaczają ścieżkę realizacji usługi.

Coraz więcej wartościowych relacji

Liczba osób, które są zainteresowane usługami zapoznawczo-matrymonialnymi, stale wzrasta; udane, szczęśliwe życie osobiste to kluczowa wartość w życiu Polaków, a Duet Centrum to naturalna okazja do nawiązywania ciekawych, wartościowych i trwałych znajomości! To nie tylko profesjonalizm w zakresie doboru partnerskiego, ale także propagowanie praktycznej wiedzy, pozwalającej osiągnąć sukces i harmonię w tej sferze życia.

Statystyki mówią same za siebie: - Można przyjąć, że co trzeci klient "z Duetu" wychodzi "w duecie" - mówi Elżbieta Ożóg, związana z firmą już ponad dziesięć lat. - Wiemy o zaręczynach, ślubach, narodzinach. Ale nie tylko, bo nie każdy przecież chce formalizować relację. Związki partnerskie tworzą się na co dzień; Klienci wysyłają nam wspólne zdjęcia, kartki z wakacji, listy z podziękowaniami. Najlepszą rekomendacją są osoby z polecenia, gdy przychodzi do nas Klient i mówi: "Jestem tutaj, bo mój znajomy poznał za waszym pośrednictwem obecną partnerkę. Może i mnie uda się...."

Zapraszamy do kontaktu: INFOLINIA 7 dni/tydz. 505 199 095
Prosimy o telefon lub SMS (w treści podaj swoje imię i hasło "nasze miasto kraków")
Oddzwonimy i udzielimy szczegółowych informacji.
Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.duetcentrum.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ZAKOCHAJ SIĘ...nie tylko na wiosnę! - Kraków Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie