Zadecydowała pierwsza kwarta [wideo]

WislaKosz.pl
W meczu 24. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy, krakowska Wisła pokonała MUKS Poznań 85:67. Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była Iziane Castro Marques, która zdobyła 24 punkty.

O wyniku środowego pojedynku zadecydowała pierwsza kwarta, którą podopieczne Jose Hernandeza wygrały 28 do 8.

Środowe zwycięstwo niestety nie pomoże krakowskiej Wiśle w zdobyciu lepszego niż piąte miejsce przed zbliżająca się rundą play-off. Duży wpływ ma na to niespodziewana porażka Lotosu Gdynia z Energą Toruń (84:53!!!).

_- _Wiedzieliśmy o meczu w Gdyni. Sprawa jest już przesądzona [Lotos przed własną publicznością przegrał z Energą Toruń 53:84 - przyt.red.] W związku z tym, w ostatnich meczach wyniki nie mają już znaczenia. Ważne jest jednak dla nas to, jak gramy. Z wyjątkiem I kwarty, cały mecz w naszym wykonaniu był zły. Grając 7,8 zawodniczkami w Eurolidze jesteśmy w stanie wygrywać z najlepszymi. Grając 12 zawodniczkami w polskiej lidze mamy problem - powiedziała trener Białej Gwiazdy - Jose Hernandez.

Wisła Can-Pack Kraków - MUKS Poznań 85:67 (25:8, 21:20, 18:19, 21:20)

Wisła Can-Pack Kraków: Iziane Castro Marques 24, Janell Burse 11, Liron Cohen 9, Ewelina Kobryn 9, Paulina Pawlak 9, Anna Wielebnowska 8, Katerina Zohnova 5, Agnieszka Majewska 4, Dorota Gburczyk 4, Marta Fernandez 2, Agnieszka Kułaga 0, Aneta Kotnis 0.

MUKS Poznań: Maurita Reid 30, Latoya Williams 11, Esmery Vargas-Sanchez 11, Marta Mistygacz 8, Monika Banasik 5, Adrianna Najtkowska 2, Aleksandra Semmler 0.

Wydarzy się: Kino | Koncerty | Teatr | Sport | Wystawy | Imprezy | Kabaret | Festiwal