Wyścigi rajdowe na dachu centrum handlowego

W miniony weekend, na terenie Bonarka City Center rozegrane zostało III Samochodowe Kryterium BCC.

Na starcie Kryterium, będącego częścią IV Moto Show, które miało miejsce w dniach 18-27 czerwca, stanęły 33 zespoły w 4 kategoriach. Specjalnie na tę okazję przygotowano trasę o nawierzchni asfaltowej, zakończoną metą lotną. Do klasyfikacji wliczano trzy przejazdy z pomiarem czasu do 0,01 sek. Zadaniem ekip startujących było przejechanie trzech prób z jak najlepszym wynikiem. Decyzją organizatorów, dwa budzące największe emocje przejazdy, miały miejsce na dachu Bonarki.

Puchar III Kryterium Samochodowego BCC i bon na usługi firmy Carnauba trafił do teamu Rafał Dudek i Paweł Lenczewski, startującego BMW 318 (klasa 3). Kryterium ukończyli z wynikiem 116,05 s. Najszybszy przejazd na dachu Bonarki wykręcił team: Marcin Michalik i Monika Zawodny. Dodatkowo wręczono nagrody od sklepu La Vard oraz nawigacje GPS dla załogi, która przejechała trasę bezbłędnie, ale z najsłabszym czasem.

Nie odbyło się bez nadprogramowych emocji, w tym interwencji straży pożarnej. Już podczas pierwszego przejazdu niegroźny wypadek, zakończony przewróceniem znaku drogowego, miała ekipa VW Golfa II. Ostatecznie zawodów nie ukończyły 3 drużyny.